Як почистити валянки.

Незважаючи на те, що сьогодні виробники взуття пропонують великий асортимент, далеко не всі зимові чоботи і черевики здатні витримати справжній мороз. Тому кожну зиму в період особливо сильних холодів багато людей повертаються до звичних валянкам, які зручні, довговічні і при цьому відмінно зберігають тепло. Валянки виготовлені з повсті - а значить, можуть бруднитися.
Інструкція
1
Висушіть валянки, а потім зчистіть всю висохлу бруд. Візьміть півсклянки прального порошку і розведіть в склянці холодної води. Жорстку щітку занурте в розчин і очистіть їй найбільш брудні місця валянок.
2
На поверхні повсті повинна утворитися легка піна. Помістіть валянок під холодну воду, і в струмені води змийте піну. Якщо валянки надмірно забруднені, і ви не можете повернути їм чистий білий колір, зав'яжіть кожен валянок в наволочку і виперіть їх в пральній машині на дбайливому режимі для шерсті.
3
Для просушки покладіть в кожен валянок зім'ятий папір, щільно набиваючи її всередину, не залишаючи вільних місць. Поставте валянки недалеко від батареї і підсушіть, після чого витягніть папір.
4
Сушіть валянки доти, поки носок, вставлений в нього, не буде повністю сухим.
5
Крім того, вичистити валянки можна дрібним наждачним папером, пемзою, манкою або борошном. Борошно і манка підійдуть як чистячих засобів, якщо валянки білі - в такому випадку вам потрібно нанести на них крупу або сухий крохмаль, а потім протерти чистою фланеллю і почистити щіткою для одягу. Не забудьте вибити валянки після процедури.
6
Для сильних забруднень використовуйте шампунь, розчинений у холодній воді, а також спеціальну піну для чистки килимів. Також ви можете придбати спеціальний засіб для виведення плям для вовняних тканин.