Як вибрати масло.

Своєчасна заміна масла - абсолютно необхідна операція, що є ключем до здоров'я і довголіття двигуна автомобіля. Особливо важливо це для автомобілів, гарантійний термін на які вже минув, адже в гарантійній машині масло замінять на сервісній станції відповідно до рекомендацій виробника.

Існує три основних види, серед яких вам і доведеться вибрати масло:

  1. Мінеральне масло виробляється з нафтопродуктів. Існує декілька різновидів такого масла, з яких в автомобілях використовуються, як правило, парафінові. Відмінною особливістю мінеральних масел є досить швидка втрата ними необхідних властивостей. Крім того, нафта містить досить багато сірки, яку доводиться видаляти з кінцевого продукту. Якщо сірки залишається більше 1%, то це прискорює знос двигуна, а якщо менше 1% - здорожує масло. Однак в цілому мінеральне масло дешевше, і при роботі двигуна в не надто важких умовах її використання може бути виправдане.
  2. Синтетичне масло з'являється в результаті хімічного синтезу. Воно відрізняється більш високою плинністю, що знижує тертя в двигуні, підвищуючи його потужність і скорочуючи витрату палива, а також меншою температурою прокачування, дозволяючи двигуну без перевантажень працювати при низьких температурах. Крім того, у синтетичного масла вище температура випаровування, а значить, до нагріву і перегріву воно не так відчутно. Синтетичне масло не окислюється і не парафінізіруется в процесі експлуатації двигуна, тобто його склад залишається стабільним, що забезпечує більший термін служби.
  3. Напівсинтетичні і гидрокрекинговиє олії є сумішшю мінеральних і синтетичних. В результаті масло виходить дешевше синтетичного, але краще мінерального за своїми характеристиками. Гидрокрекинговоє олія є спеціально обробленим мінеральним, і, хоча близько за якістю до синтетиці, свої властивості втрачає досить швидко. Ряд виробників вводять покупця в оману, видаючи таке масло за синтетичне і навіть використовуючи однакове найменування таких продуктів. Щоб правильно вибрати масло необхідно уважно вивчати етикетку.

При виборі масла дотримуйтесь рекомендацій виробника вашого авто. Навіть дуже гарне масло може не підійти до його двигуну.