Як зробити силіконові форми самому. виготовити форму з силікону.

Силіконові форми або відбитки гарна підмога при роботі з пластикою, глиною, гіпсом, парафіном. Вони значно прискорюють творчий процес. У продажу є багато готових форм, але все ж асортимент досить обмежений. До того ж використовуючи покупну форму, ви не зможете сказати, що виконана вами річ повністю авторська. Зайнятися виготовленням форм можна самостійно.
Вам знадобиться
  • Двокомпонентний силіконовий матеріал
  • Контейнер
  • Скульптурний пластилін
  • Мастило (Не силіконова)
Інструкція
1
Перший крок по створенню форми - створення контейнера. Його роблять з будь-якого матеріалу, досить жорсткого. Це можуть бути дерев'яні дощечки, ДСП, оргскло, або вже готовий ящик або ємність. У контейнері не повинно бути щілин. Легко і швидко склеїти контейнер можна гарячим пістолетом. Розмір контейнера визначається розміром моделі, з якої буде робитися форма.
2
Потім візьміть скульптурний пластилін. Звичайний дитячий не підійде, так як він сильно липкий і його буде складно видаляти з моделі. Рівномірно викладіть так, щоб він зайняв половину контейнера.
3
Візьміть модель і акуратно укладіть в пластилін. По краях пластиліну зробіть дірочки, щоб згодом форми не зміщувалися. Тепер вам потрібно визначити, скільки силікону вам знадобиться. Для цього налийте в контейнер води або насипте сипучий матеріал, а потім висипте його в ємність з мітками.
4
Змастіть модель жирової або мильною мастилом, щоб згодом можна було її відокремити від силікону. Змішайте компоненти силіконової формувальної маси строго по інструкції виробника акуратно, щоб не вийшло бульбашок, і залийте контейнер, починаючи з країв. Коли верхня частина форми , яку ви залили, ствердіє, акуратно вийміть пластилін з контейнера.
5
Тепер в контейнері у вас залишилася залита наполовину в силікон модель. Повторіть заливку, попередньо змастивши і модель, і застиглу частину форми . Зачекайте, поки форма повністю застигне, розберіть контейнер. Форма акуратно рознімати, з неї витягується модель. Силіконова форма готова.
Корисна порада
Не забувайте про "замки", інакше при з'єднанні двох форм можливе зміщення, що спотворить задумку автора