Як зробити самому невидимі чорнила. Невидимі чорнило в домашніх умовах.

Таємним агентам Івана Грозного доводилося писати свої секретні донесення цибулевим соком, який, висихаючи, не залишав слідів на папері. Ленін, вимушений в умовах конспірації вдаватися до тайнопису, використовував молоко. Невидимі, або симпатичні, чорнило сьогодні можуть придатися нам хіба що в ситуації, коли ми збираємося когось здивувати, написати секретну записку або провести цікавий досвід з дітьми. Зробити невидиме чорнило в домашніх умовах надзвичайно просто, способів залежно від вихідного матеріалу - декілька.
Вам знадобиться
  • Дрібна посуд, цибулина або лимон, молоко або солодка (солона) вода, пензлик або пір'яна ручка, свічка або праска
Інструкція
1
Натріть на дрібній тертці цибулину і через марлю відіжміть сік в чашку. Чорнило готові. Замість цибулини можна взяти свіже яблуко.
2
В невеликій кількості води розмішайте цукор, або сіль. Це теж невидимі чорнила.
3
Розріжте лимон і з декількох часточок вичавіть сік в маленьку ємність. Ви отримали симпатичні чорнила.
4
Налийте в чашку трохи молока. Можна розбавити водою. У кожному разі, у вас вийдуть проявляються чорнило.
5
Тепер випробуйте отримані склади чорнила. Для цього візьміть загострену паличку, тонку пензлик або пір'яну ручку і, вмочивши в симпатичні чорнила, напишіть на листку паперу кілька слів. Або що-небудь намалюйте. Дайте висохнути. Букви або малюнок стали невидимими. Пропрасуйте листок праскою - чорнило проявляться. Можна потримати лист над вогнем (на відстані 10 см), отримаєте той же результат. Секрет невидимих чорнил простий: деякі речовини, що містяться в лимонному соці, цибулі, молоці, солодкою або солоною воді, при впливі на них теплом руйнуються швидше, ніж загориться папір. Цей хімічний процес і виділяє продукти горіння.
Протягом всієї історії письмовий інвентар помітно еволюціонував. Здавалося б, що ці інструменти значно відрізняються один від одного, але у них є багато спільного: і перо, і ручка потребують чорнилі. Звичайно, склад чорнил теж змінювався з часом, але все ж, чорнило залишаються чорнилом. Існує безліч різновидів чорнила, як за складом, так і за призначенням. Є навіть секретні чорнило, напис якими можна побачити тільки за певних умов.
Вам знадобиться
  • Канифоль, нігрозин, етиловий спирт, тетраборат натрію, декстрин, йодна настойка, мідний купорос, гуміарабік, голландська сажа, оцет, хлорид калію, вода.
Інструкція
1
Покладіть в скляну банку 50 грам каніфолі і 50 грам нігрозину. Після налийте туди 350 мл етилового спирту і гарненько розмішайте. Щільно закрийте ємність, щоб спирт не випаровувався. Перший розчин готовий.
2
Візьміть 100 грам тетрабората натрію (бура) і прилейте до нього півлітра води. Цей розчин теж потрібно ретельно перемішати. Це другий розчин.
3
Прил один розчин до іншого перед використанням, і знову добре розмішайте. Вийдуть чорнило, якими можна розписувати навіть такі матеріали як кераміка, фарфор і т.д.
4
Можете приготувати чорнило, які з часом зникають. Насипте чайну ложку декстрину в пробірку і налийте туди 50 - 60 грам йодно - спиртового розчину. Гарненько перемішайте і відцідіть осад. Лист написаний такими чорнилами зникне протягом доби.
5
Для того, щоб писати по залізу, приготуйте розчин з 10 частин мідного купоросу, 5 частин гуміарабіку, 3 частин голландської сажі, 3 частин оцту і 30 частин води.
6
Для написів по цинку, візьміть 7 частин мідного купоросу, 5 частин хлориду калію і розмішуючи, залийте цю суміш водою.