Як визначити, Яка у мене материнська плата. Як подивитися версію драйверів на материнській платі.

Материнська плата - це складна друкована плата , на яку кріпляться всі важливі елементи персонального комп'ютера: процесор, оперативна пам'ять. Крім того, на материнську плату встановлюються додаткові модулі розширення, такі як: відеокарта, звукова карта і т.д. Зазвичай знання моделі материнської плати необхідно для установки драйверів. Найбільш простим методом визначення моделі материнської плати є вивчення документації до комп'ютера. Але якщо її немає під рукою, то ви можете дізнатися модель за допомогою декількох способів.
Інструкція
1
Спершу необхідно зняти одну з бічних кришок вашого комп'ютера. Після того як ви побачите материнську плату, ретельно огляньте її. На ній повинні бути написані модель і виробник. На різних моделях материнських плат розташування наклейок різна, ви можете подивитися написи між процесором і оперативною пам'яттю, під слотом відеокарти або поруч з процессором.Преімущества даного способу: вам не потрібно встановлювати додаткові програми, точність визначення моделі.Недостаткі: трудомісткість.
2
Включивши комп'ютер, ви можете подивитися модель материнської плати в процесі завантаження (зазвичай на першій або другій заставці) .Преімущества: легкість і точность.Недостаткі: іноді материнська плата не підтримує дану функцію.
3
Якщо на вашому комп'ютері встановлена операційна система Windows, то ви можете використовувати спеціальні програми (наприклад, CPU-Z, Everest, Astra32). З їх допомогою ви отримаєте найбільш точну інформацію.Еслі у вас встановлена ОС Linux, то ви можете скористатися програмою Top, яка використовується як диспетчер процесор на компьютере.Преімущества: надійність, удобство.Недостаткі: установка додаткових програм.