Як поставити себе на роботі.

Взаємовідносини з колегами і керівництвом - важлива складова виробничого процесу і всього життя в світлі того, яку роль в ній грає робота. Відомо, що авторитет дуже важко завоювати і дуже легко втратити. Тому вибудовування навколо себе комфортного середовища слід з першої секунди перебування в новому трудовому колективі.
Інструкція
1
Спочатку краще менше говорити і більше дивитися і слухати. Це стосується не тільки роботи. А коли вже мова пішла про неї, то слід не забувати при цьому про свої службові обов'язки. Не поспішайте з кимось зближуватися, тим більше - примикати до тих чи інших неофіційними спільнотам. Це не показник вливання в колектив, більш того, саме цей процес може бути ускладнений якраз неосмотрітельностью.В водночас бути букой теж не потрібно. Доброзичливість, ввічливість, дотримання норм ділового етикету, деяка неформальність спілкування строго в розумних межах і там, де до місця, принесуть безперечну користь вашому іміджу.
2
Не може розраховувати на добре ставлення колег той, хто перед начальством підлещується (та й керівництво таких не поважає), до підлеглих демонструє зневагу, а колег, з якими знаходиться в рівному становищі, норовить всіляко прінізіть.Предпочтітельно рівне шанобливе ставлення до всіх, незалежно від займаної посади - від прибиральниці до генерального директора, не скасовує субординації та трудової дисципліни.
3
До виказуванню ставлення колег вже точно прохолодне. Непоодинокі й випадки, коли першим, хто не в кращому світлі оцінить любителя цього заняття, буде той самий начальник, до якого співробітник з'явиться наушничать.Самодостаточному керівнику зазвичай все одно, що говорять про нього підлеглі і скільки робочого часу приділяють стороннім справах, якщо ті справляються до покладених на них завданнями. При нормальному менеджменті є інші показники ефективності роботи і способи контролю її якості. Це, втім, не означає, що треба покривати колег, діяльність яких відверто шкодить компанії, і, тим більше, дозволяти комусь перекладати свою вину на вас.
4
Зайва послужливість також поки ще не йшла на користь ніде, ніколи і нікому. Якщо надавати ті чи інші послуги колегам або начальству входить у ваші обов'язки, це одне. Але в інших ситуаціях краще давати зрозуміти, що ви готові допомогти, але, як кажуть, «не в службу про дружбу» і розраховуєте при необхідності на відповідну любезность.Бивают і ситуації, коли, наприклад, є необхідність перенести тяжкості, і це роблять всі співробітники-чоловіки незалежно від посади. В таких випадках етично відмовитися, тільки якщо не дозволяє здоров'я (і не зробити цього в подібній ситуації нерозумно).
5
Можуть виникати і ситуації, коли від вас почнуть вимагати вчинків, які з тих чи інших причин суперечать вашим моральним принципам, нормам професійної етики, чинному законодавству, а то і корпоративним установкам. В цьому випадку треба твердо стояти на своєму і коректно аргументувати свою точку зору, апелюючи до загальновідомих нормам і правілам.Когда ви щось уявляєте собою як професіонал, а значить, компанія в вас зацікавлена, боятися звільнення та інших санкцій не слід. Ваше завзятість скоріше принесе додаткові очки в очах колег і начальства. На майбутнє вашу позицію врахують і робити неприйнятних пропозицій, швидше за все, більше не будут.Еслі розклад інший, значить, не ви не підходите компанії, а вона вам.
6
Ну а найголовніше - все чесноти співробітника не мають особливого значення, якщо той недостатньо добре виконує свої обов'язки. На роботу людей приймають з тим, щоб вони, вибачте за тавтологію, працювали, а професії "хороша людина", як відомо, немає.