Як відключити вбудовану звукову плату. Як відключити вбудований аудіокодек.

Звукова плата призначена для виведення звуків, відтворених комп'ютером через зовнішні аудіопристрої (звукові колонки, навушники, гарнітури), а також для введення звуку в комп'ютер через мікрофон. Уже багато років виробники роблять материнські плати з вбудованими звуковими платамі.Но часто кількість роз'ємів в них обмежена трьома, і до них можливо підключити лише двухканальную акустичну систему і мікрофон. Та й якість вбудованого «звуку», як правило, нижче. Іноді після установки зовнішньої звукової карти для правильної роботи обладнання необхідно відключити вбудований звуковий процесор.
Інструкція
1
Після включення кнопки живлення комп'ютера, на початку завантаження натисніть на клавіатурі клавішу Delete для того, щоб увійти в BIOS.
2
Знайдіть розділ меню, який відповідає за вбудовані пристрої материнської плати. Залежно від виробника материнської плати шуканий розділ може мати різні назви: Advanced Features, Chipset, Onboard devices або Integrated Peripherals.
3
Зайдіть в цей розділ і знайдіть пункт, який відповідає за вбудований звуковий процесор. Це може бути: Sound Card, AC97, Audio, Onboard Audio Function і ін. Виділіть цей пункт і натисніть клавішу Enter. Виставте параметр Disable.
4
Збережіть зміни і вийдіть з BIOS (пункт меню Exit and Save settings).
Зверніть увагу
В BIOS деяких моделей ноутбуків відсутній пункт меню, в якому можна відключити вбудований звуковий процесор. Якщо є в цьому необхідність, відключіть його в Windows через диспетчер пристроїв.
Корисна порада
Якщо ви не змогли знайти пункт меню в BIOS, який відключає вбудований звукову плату, зверніться до керівництва вашої материнської плати.
Звукова карта - це пристрій, що дозволяє комп'ютеру відтворювати або записувати звук. Вона може бути картою розширення або інтегрованої в материнську плату. Характеристики зовнішньої карти, як правило, краще, ніж вбудованої.
Інструкція
1
Якщо ви вирішили встановити нову звукову плату, інтегровану краще відключити, щоб ці пристрої не конфліктували. Зробити це можна, змінивши налаштування BIOS. Для цього перезавантажте ваш комп'ютер. Після первинного опитування пристроїв і одиночного звукового сигналу POST в нижній частині екрана з'являється повідомлення: Press Delete to Setup. Натисніть клавішу Delete для входу. Залежно від виробника BIOS, для входу в настройки може використовуватися якась інша клавіша, зазвичай F2 або F10.
2
В меню налаштувань Setup знайдіть розділ, який відноситься до інтегрованих пристроям. Зазвичай він називається Integrated Device, Peripheral Setup або якось схоже. Ці пристрої можуть знаходитися в одному з таких станів: - Enable - включено і використовується; - Disable - відключено; - Auto - стан пристрою визначається системою.
3
Знайдіть звукову карту і переведіть її в стан Disable. Потім натисніть на клавіатурі F10, щоб вийти з Setup із збереженням змін. На питання системи відповідайте "Y".
4
Відключити вбудовану звукову карту можна засобами Windows. З меню «Пуск» зайдіть в «Панель управління» і розкрийте вузол «Система». Потім перейдіть у вкладку «Обладнання» і натисніть «Диспетчер пристроїв».
5
Клацніть двічі по іконці «Мережеві плати». Щоб відкрити меню, що випадає, натисніть правою клавішею миші по піктограмі вбудованої мережної карти і вибирайте команду «Вимкнути». На питання системи про відключення відповідайте «Так». Тепер пристрій відзначено червоним хрестиком. Якщо вам буде потрібно знову включити карту, в контекстному меню використовуйте опцію «Задіяти».
6
Можна відключити мережеву карту іншим способом. В «Панелі управління» клацніть правою клавішею по піктограмі «Підключення по локальній мережі» і вибирайте «Властивості». У вкладці «Загальні» натисніть «Налаштувати» і у вікні "Застосування пристрою" вибирайте зі списку пункт «Пристрій відключено».