Як навчитися малювати собаку.

Чимало початківців художників відчувають труднощі в малюванні тварин, вважаючи, що малювати їх набагато складніше, ніж пейзажі або натюрморти. В якомусь сенсі вони мають рацію, але насправді - навчитися малювати тварин зовсім нескладно, якщо використовувати в малюванні ті ж правила, що й в інших видах живопису.
Інструкція
1
Найпростіше малювати собаку з натури - візьміть фотографію короткошерстої собаки, що стоїть в спокійній позі, з добре помітним будовою тулуба. Визначте пропорції собаки - подивіться, як розташовані один по відношенню до одного різні частини її тіла.
2
Візьміть олівець і тримайте його вертикально в витягнутій руці. Поєднайте вістрі олівця з верхівкою голови собаки, а палець встановіть на те місце олівця, яке відповідає в перспективі нижньої частини голови.
3
Зробіть на олівці позначку і з такого ж відстані прорахуйте, рухаючи олівець, скільки голів собаки уміщається в її тулуб. Це дозволить краще зрозуміти пропорції. Через якийсь час ви навчитеся без допомоги олівця, на око, визначати пропорції фігури, що знаходиться перед вами, і переносити їх на аркуш паперу.
4
Хоча б у загальних рисах отримаєте знання про анатомію собаки - це дозволить краще відтворити на папері форми її тіла. Для вивчення анатомії тваринного скористайтеся докладної енциклопедією про собак. Головне, що вам потрібно почерпнути з книг - це інформація про будову скелета і м'язах собаки, так як саме ці елементи впливають на зовнішню форму, яку ви будете малювати.
5
Крім фактури і форми тулуба собаки, вам потрібно мати на увазі перспективу - без проходження закону перспективи ваш малюнок не виглядатиме об'ємно і реалістично. Тільки перспектива робить малюнок тривимірним і переконливим. Виберіть, в якій перспективі ви будете малювати собаку - в лінійній, тональної або скороченою.
6
Лінійна перспектива відрізняється тим, що прилеглі об'єкти здаються крупніша далеких об'єктів; тональна перспектива в своїй основі має атмосферні явища і тіні, які показують віддаленість предмета від вас.
7
Чим далі знаходиться предмет - тим більше розмиті фарби і тим більше нечіткої буде кордон між тінню і світлом. Також ви можете використовувати укорочену перспективу, в якій деякі частини предмета в міру віддалення здаються коротше і вже.
Відео по темі
 http://www.youtube.com/watch?v=Ps135fo0vbQ