Як поміняти масло на ВАЗ. Як поміняти масло в двигуні калини.

Хтось міняє масло кожні 8-15 тисяч кілометрів пробігу, хтось - перед початком кожного сезону (навесні і восени), інші тільки при проходженні ТО. Так чи інакше, моторне масло - це расходник, який необхідно міняти відповідно до рекомендацій виробника автомобіля. Розглянемо, яким чином можна поміняти масло на ВАЗ.
Вам знадобиться
  • - автомобіль ВАЗ
  • - моторне масло 4 + 1 літра
  • - масляний фільтр
  • - знімач для масляного фільтра
  • - пробка піддону картера
  • - шестигранник на 12мм
  • - промивна рідина або солярка, 4 літри
  • - ємність для зливу масла, дві штуки по 5 літрів
  • - присадка для очищення двигуна перед зміною масла
Інструкція
1
Варіантів два: легкий і економний. Для початку ознайомимося з легким способом. Тут все просто: ви йдете в авто-магазин і купуєте потрібне вам масло (візьміть каністру 4л і ще одну на 1л - «про запас» або на долівку), новий масляний фільтр, на всякий випадок пробку піддону картера і промивну рідину. Берете все це з собою, приїжджаєте на станцію технічного обслуговування (будь-який автосервіс, чи не принципово), і все роблять при вас за 20 хвилин. Вартість послуг коливається від 300 до 1500 рублів, залежно від регіону і рівня автосервісу.
2
Другий варіант - економний, тобто масло ви міняєте самостійно. Список покупок в основному залишається колишнім, однак має сенс обзавестися ще зручною ємністю для зливу і подальшої утилізації відпрацьованого масла. Для цього підходить п'ятилітрова каністра (з-під води, наприклад) з вирізаним широким отвором на боці; таких ємностей потрібно дві. Також рекомендуємо придбати спеціальну рідину для промивання двигуна, або 3-4 літри солярки. Для зміни масляного фільтра придасться спеціальний знімач.
3
Прогрейте двигун до робочої температури, заглушите його, приготуйте ємність для зливу масла. Приступимо до самої процедури. Першим ділом підставте ємність для зливу під зливний отвір піддона картера і відверніть пробку за допомогою шестигранника. Слід враховувати, що масло спочатку буде витікати швидше, поступово вповільнюючись у міру спустошення двигуна. Відповідно, доведеться «ловити» струмінь масла каністрою. Розігріте масло зливається приблизно за 10 хвилин.
4
Закрутіть кришку піддону знову (якщо стара зламалася або протікає, використовуйте нову), залийте в двигун промивну рідину, або 3-4 літри дизельного палива (солярки). Від'єднайте високовольтний дріт, що йде від котушки запалювання до трамблера, і покрутіть трохи стартер. Потім злийте промивку аналогічним способом.
5
Тепер старе масло злито, двигун промитий від його залишків. Час міняти масляний фільтр. Відверніть старий фільтр (для цього скористайтеся спеціальним знімачем). Якщо при цьому виникли проблеми, наприклад, якщо фільтр прикипів і не провертається, можна пробити його товстої викруткою наскрізь, потім спробувати провернути фільтр з викруткою в якості важеля. Коли старий фільтр знято, змастіть моторним масло м прокладку нового фільтру, помістіть його на місце і гарненько закрутіть.
6
Система готова для прийому нового масла. Відкрийте кришку масло заливної горловини і повільно заливайте масло , в декілька прийомів в середньому по 300 мл. Після кожного прийому чекайте близько хвилини, перевіряючи рівень масла за допомогою щупа. Коли рівень масла буде між зарубками min і max, можна закрити горловину, запустити двигун (попередньо надівши провід котушки запалювання на місце), через кілька секунд заглушити його, почекати трохи і знову перевірити рівень масла щупом, при необхідності долити ще трохи.
Зверніть увагу
Відпрацьоване масло та промивку необхідно утилізувати належним чином. Ні в якому разі не виливайте масло на вулиці! Краще перелити відходи в герметичну ємність і викинути на смітник.
Корисна порада
Перед зміною масла рекомендується залити в двигун спеціальну присадку, придающую двигуну додатковий захист. Крім того, такий засіб частково зніме нерозчинний осад від згорілого масла.
Автомобілі вітчизняного виробництва завжди були прості в обслуговуванні. Так що якщо ви є власником автомобіля ВАЗ 2109, можете всерйоз задуматися про самостійну заміну масла, це не складно. Варто відзначити, що сам по собі процес його заміни схожий для всіх автомобілів, як російських, так і зарубіжних.
Вам знадобиться
  • Нове моторне масло 3,5 л, масляний фільтр, ключ на 17, ключ-знімач масляного фільтра, порожня ємність 3,5-4 л.
Інструкція
1
Найзручніше проводити процедуру заміни масла на ямі, естакаді або за допомогою підйомника. Всі зазначені дії здійснюються на двигуні, розігрітому до робочої температури. При наявності у двигуна знизу захисту, її необхідно зняти. Для зливу відпрацьованого масла на піддоні картера двигуна є пробка. Ключем на 17 відкручує пробку і зливаєте все вміст в будь-яку заздалегідь підготовлену ємність. Після цього вкрай важливо не забути встановити пробку на колишнє місце.
2
Наступний етап - зняття масляного фільтра. Це низька деталь циліндричної форми, розташовується збоку двигуна. Якщо не вийде відкрутити фільтр зусиллям руки, застосуйте спеціальний ключ-знімач.
3
У разі якщо не вдалося роздобути спеціальний ключ-знімач для масляного фільтра, скористайтеся найпростішим пристосуванням - викруткою. Пробийте з її допомогою корпус фільтра, що підлягає заміні, ближче до його верхньої частини. Потім відкрутите фільтр, задіюючи викрутку як важіль.
4
Перш ніж встановити і зафіксувати новий масляний фільтр залийте в нього куплене моторне масло до половини всього обсягу. Крім того, в обов'язковому порядку свіжим маслом змастіть його гумове кільце ущільнювача.
5
Через горловину двигуна залийте нове масло (обсяг системи змащення становить 3,5 л) і щільно закрийте кришку.
6
Далі перевірте рівень масла за допомогою щупа-покажчика, він повинен бути поблизу позначки «максимум». На довершення всього, запустіть двигун попрацювати кілька хвилин на холостих обертах і знову перевірте. При необхідності масло слід долити до належного рівня.
7
Також визначіться, чи необхідна промивка для двигуна. Як правило, в разі зміни марки масла це неодмінно слід зробити. В такому випадку застосовується промивальне масло або спеціальна рідина, що надає відпрацьованому маслу властивості промивного. Разом з тим, можливо промити двигун і новим маслом. Для цього достатньо залити його до мінімального рівня і дати попрацювати автотранспорту на холостому ходу близько 10 хвилин. Після чого потрібно злити це масло і замінити масляний фільтр.
Корисна порада
В середньому заміна масла проводиться один раз в інтервалі від 7 до 15 тис. Км пробігу автомобіля. Само собою зрозуміло, що до визначення такого інтервалу заміни варто підходити індивідуально. Він безпосередньо залежить від інтенсивності експлуатації автомобіля, його дати випуску, а також стану двигуна в цілому.