Як писати репортажі.

Журналістика приваблює багатьох людей, які мріють красиво і захоплююче писати. Зокрема, багато хто цікавиться, як правильно писати репортажі , щоб передати атмосферу описуваної ситуації і при цьому не зробити текст нудним. Хороший репортаж цікаво читати - від нього важко відірватися, так як це результат письменницького майстерності автора.
Інструкція
1
Якщо ви вирішили зайнятися написанням репортажів - у першу чергу практикуйтеся. Навіть якщо ви будете писати «в стіл» і не будете нікому показувати свої творіння, це буде хорошою практичної тренуванням для ваших авторських навичок.
2
Критично ставитеся до своїх робіт - час від часу перечитуйте їх і в кожній новій роботі ще сильніше відточуйте майстерність. Підбирайте найбільш лаконічні і ємні слова, що підходять до кожної ситуації, будьте грамотні, не допускайте помилок, пишіть гостро і цікаво.
3
Створіть власний авторський стиль, який буде впізнаваним серед текстів інших авторів. Не забувайте читати чужі статті та репортажі , а також листуватися в форумах і в блогах з досвідченими журналістами - це дасть вам неоціненний досвід.
4
Текст вашого репортажу повинен бути конкретний і структурований. Не перевантажуйте його безглуздою і порожній інформацією - репортаж повинен мати причинно-наслідкові зв'язки, логічну суть, і він не повинен виглядати невиразним.
5
Уникайте «води» - непотрібних фактів, громіздких словесних конструкцій, зайвих відомостей, і так далі. Використовуючи цитату, переписуйте її якомога ближче до оригіналу. Цитати мають бути короткими і дослівними, доносять до читача те, що ви хочете сказати цією цитатою.
6
Не використовуйте в журналістському репортажі смайлики і обмежте використання експресивної пунктуації - уникайте занадто великої кількості оклику і знаків питання, а також многоточий. Ці знаки підкреслюють текст, але вони не повинні переповнювати його.
7
Використовуйте доступний і простий, але правильну мову, без сленгу, жаргону та нецензурної лексики. Мову в репортажі повинен стати сумішшю публіцистичного та розмовного стилю.
8
Не пишіть в репортажі про своє персональне ставлення до тих чи інших об'єктів і людям - ваші особисті пристрасті навряд чи цікавлять читачів, які хочуть дізнатися об'єктивну інформацію про захід.
9
Включайте в репортаж свою думку дозовано і ненав'язливо. Чи не прикрашайте факти і не намагайтеся видати бажане за дійсне - пишіть тільки про перевірених і достовірних фактах. При цьому робіть ваш репортаж досить емоційним для того, щоб він виглядав жваво і захоплююче з боку читача.