Як здати екстерном права.

Класичним способом отримання водійських прав вважається учеба в автошколі. Однак це не єдиний варіант з можливих. Здати на права можна, якщо ви навчилися водити самостійно. Офіційно це називається здачею на права екстерном.
Вам знадобиться
  • - необхідні документи.
Інструкція
1
Відмінність здачі іспиту в ГИБДД екстерном відрізняється від процедури по закінченню автошколи лише тим, що число підрозділів, де можна це зробити, обмежена. Їх координати, графік роботи і яке саме обслуговує ваш адреса реєстрації, можна дізнатися в своєму регіональному управлінні ДІБДР. Якщо цієї інформації немає на його сайті, зверніться в довідково-інформаційну службу, телефон якої там повинен бути присутнім.
2
В потрібний підрозділ ГИБДД ви повинні надати той же комплект документів, що і випускники автошколи, за винятком довідки про закінчення цього навчального закладу: паспорт, підтвердження реєстрації за місцем перебування, якщо є (у Москві потрібно, щоб термін реєстрації був щонайменше півроку, в інших регіонах можуть бути інші вимоги), заповнену заяву (бланк можна знайти на сайті регіонального управління ДІБДР), медична довідка, квитанції і чеки про оплату держмита (бланки також доступні для скачування на сайті регіонального управління ДІБДР, можна дізнатися реквізити і розмір держмита в підрозділах ГИБДД і відділеннях Ощадбанку).
3
У відповідній графі заяви вкажіть, що не могли відвідувати заняття в автошколі через графік роботи, великий зайнятості чи іншу причину. Особливої ролі це не грає, але щось треба написати.
4
Якщо ви подаєте документи за місцем проживання, іспит вам належить приблизно через місяць. За місцем перебування очікування може затягнутися вдвічі довше. В цьому випадку в ГИБДД повинні перевірити, чи не отримували ви права і чи не були їх позбавлені за місцем проживання.
5
Іспит проходить за стандартним сценарієм. Спершу теоретична частина: 20 хвилин для відповіді на 20 питань на знання вами правил дорожнього руху. Потім демонстрація навичок водіння на майданчику (3 з 5 можливих вправ на розсуд екзаменаторів) і в умовах города.Виучіть правила і попрактикуватися у виконанні тестів ви можете самі. Зазвичай для цього достатньо пари тижнів за умови щоденних занять по дві години. Тести є, наприклад, на сайті УГІБДД ГУВС м Москви.Учіться водінню краще під керівництвом нормального інструктора на машині з паралельними педалями або дуже досвідченого водія.
Отримання прав - процес досить тривалий. Навчання в автошколі триває від 3 до 5 місяців. Не кожна людина може відвідувати заняття в певний час, хоч вони проводяться зазвичай увечері. На цей випадок є можливість отримати водійське посвідчення екстерном.
Вам знадобиться
  • - гроші (сума залежить від регіону, в різних містах і регіонах розцінки різні);
  • - екзаменаційні квитки ПДР (правила дорожнього руху);
  • - медична довідка (затвердженого зразка , спеціально для водіїв);
  • - інструктор з водіння (або інша людина, яка вам зможе навчити дійсно добре і правильно водити автомобіль);
  • - паспорт з місцевою пропискою або реєстрація за місцем проживання.
Інструкція
1
Зверніться в ГБДД за місцем проживання і уточніть можливість отримання прав саме таким способом, а також уточніть перелік необхідних документів для отримання прав.
2
Зберіть усі необхідні документи, відповідно до встановленого переліку. В цей перелік входять: 1) паспорт, копія паспорта; 2) якщо немає прописки, то документи про реєстрацію; 3) медична довідка (в реєстратурі поліклініки проставлять всіх необхідних до проходження лікарів); 4) заяву, в якій потрібно буде вказати причину, чому ви не можете відвідувати автошколу і проходити підготовку і навчання саме в школі.
3
Після здачі документів ГИБДД відправить запит за місцем вашої прописки з уточненням: не отримували ви водійське посвідчення раніше, а також не є ви позбавленим прав і не перебуваєте ви в розшуку.
4
Після всіх перевірок і запитів (вам потрібно самому буде дізнаватися, коли прийде відповідь на запит) записуйтеся на іспит.
5
Готуйтеся до іспитів. Купіть квитки ПДР, заучуйте і вирішуйте всі квитки по кілька разів. Правила стоїть саме вивчити і запам'ятати. Завдання слід багаторазово прорешать, інакше теорію в ГБДД не здати. В інтернеті є багато сайтів, де є тестові завдання з теорії, потренируйтесь і на ніх.Хорошо виучитеся водінню. Найміть досвідченого приватного інструктора (бажано по рекомендації, бо можна нарватися на новачка). Візьміть уроки водіння і по місту, і по полігону. Розпитайте інструктора про можливі підводні камені при здачі водіння в ГИБДД.
6
В призначений час прийдіть в ГИБДД з документами (паспорт і медична довідка, а також її копію), здайте документи, а натомість отримаєте: екзаменаційний білет, водійську картку і квитанцію для сплати державного мита. Вам дадуть 20 хвилин для відповіді на 20 екзаменаційних питань. Якщо допустили 2 або менше помилок, вас допустять до іспиту з водіння (водіння буде по місту і на спеціальному навчальному полігоні).
7
Якщо все пройшло вдало, оплачуйте квитанцію і приходите в призначений день (з квитанцією і чеком про оплату мита) за отриманням водійського посвідчення.
Зверніть увагу
При здачі іспиту з водіння, навіть занадто низька швидкість призводить до нарахування штрафних балів. Не забудьте пристебнутися.
Корисна порада
Якщо є можливість, то домовтеся заздалегідь спробувати поїздити на навчальних машинах ГИБДД. «Познайомившись» з машиною, вам буде легше здавати іспит з водіння.