Як розвести курей.

Для того щоб кури розлучилися необхідно купити курчат і навчитися правильно за ними доглядати. При неповноцінному догляді і не правильному годуванні більша частина курчат може загинути. Перш ніж купити курчат визначитеся, який саме породи потрібні вам кури . Існує декілька порід: яєчна, м'ясо - яєчна, м'ясна, декоративна і бійцівська порода. Залежно від того, що ви хочете отримати від курей надалі, вибирайте породу курчат. Купити їх можна на птахофабриках або на сільськогосподарських ринках.
Інструкція
1
Перед тим як купити курчат приготуйте все необхідне для їх утримання та годівлі. Знадобляться коробки. На кожні 10-15 голів - своя коробка. Причому, на ніч їх потрібно буде розсаджувати так до 3-4 місяців, поки вони не навчаться сідати і спати на сідалах. Якщо до цього часу курчат НЕ розсаджувати по 10-15 штук, то вони придушать один одного, бо спати вони влаштовуються один на одному.
2
Годівниці поставте вузькі, з перегородками, щоб курчата не мали можливості залазити в них і розривати корм лапками. Поїлки потрібні спеціальні, які продаються для напування курчат. У звичайній ємності вони намокнуть, простигнуть, захворіють і загинуть.
3
Обов'язково підготуйте лампи денного світла, які необхідно повісити над кожною коробкою. Освітлення можна вимикати з 23 години до 5 години ранку. У 5 годин має бути перше годування. Воду замінюйте кілька разів на день свіжою. Один раз в день давайте воду зі слабким розчином марганцівки. Його потрібно розводити дуже слабкої концентрації і проціджувати через кілька шарів марлі. Це дозволить запобігти розвитку проносу, який дуже небезпечний до трьох місяців.
4
Перші дні годування курчат проводиться тільки крутим яйцем. Дрібно порубаєте його. З других, третіх діб в раціон вводять свіжий сир і зварене пшоно. Через тиждень додається дрібно рубана зелень. Обов'язково додавати в мішанку вітаміни тривит або тетравіт по 1 краплі в розрахунку на три голови курчат.
5
Температура для утримання курчат перші 30 днів не повинна опускатися нижче 28-30 градусів. Якщо температуру зменшити чи не підтримувати на стабільному рівні, то курчата починають гинути.
6
Через один місяць курчат можна посадити в літній вигул, якщо погода дозволяє. На ніч розсаджувати по 10-15 голів, тобто щовечора збирати в ящики.
7
Для утримання курей цілорічно, зробіть хороший і теплий курник. У подальшому, ви зможете розводити своїх курчат, посадивши наседок або запліднені яйця випарити в електричному інкубаторі. Для запліднення яєць на 10 курей повинен бути один півень.
Рідкісне сільське подвір'я не оголошується вранці півнячим співом. Кури невибагливі, легкі в догляді, витрати на їх утримання невеликі, а яйця і дієтичне м'ясо завжди користуються попитом. Розведенням курей в домашніх умовах успішно може зайнятися навіть непрофесіонал.
Інструкція
1
Якщо ви вирішили облаштувати на своїй ділянці домашню міні-птахоферму, почніть з курятника. Його роль може зіграти будь-яке приміщення, навіть сарай, збитий з дощок. Головне, щоб у ньому було тепло і сухо. Сідала можна зробити зі звичайних жердинок, надійно укріплених на середній висоті, а в ролі гнізда використовувати корзини та дерев'яні ящики, набиті соломою або сіном. Курям знадобиться місце для вигулу, чим більше вони проводять часу, копаючись в землі, тим здоровіше будуть. Пісок, камінчики, трава, черв'ячки і личинки значно збагатять їх щоденний раціон.
2
Купувати для розведення можна як курчат, так і дорослу птицю. Будь-яка птахофабрика завжди має у продажу і тих і інших. Курчата обійдуться вам набагато дешевше, але знадобиться, як мінімум, 5 місяців перш, ніж вони виростуть. Частина пташенят не доживуть до дорослого віку, а серед тих, що вижили може виявитися занадто багато півників, яких тільки й залишиться відправити в суп. Залишати більше 1 півня на 10 курей нераціонально. Самець-альфа все одно не дасть противнику нормально жити, буде постійно його тероризувати.
3
Але птахів потрібно буде ще чимось і годувати. Кури досить всеїдні, тому з полюванням поласують як спеціально приготованим для них комбікормом, так і кухонними відходами. З особливим задоволенням поїдають вони яєчну шкаралупу, кальцій з якої їм необхідний для виробництва нових яєць. Як поїлки використовуйте велику пляшку з водою, перевернуту шийкою вниз в плоске блюдо. Не забудьте надійно укріпити конструкцію.
4
В цілому курка несеться один раз на дві доби. Нехитрі розрахунки показують, що 20 курок забезпечать вас десятком яєць щодня. Таким чином, вже через пару місяців всі витрачені на розведення курей гроші окупляться з лишком. Більш того, кури почнуть ще й розмножуватися. Якщо ви помітили, що одна з курок початку характерно квоктати, поспостерігайте за нею. Як тільки вона остаточно всядеться на гніздування, підсипте їй яйця в кількості від 15 до 20 штук. Тільки не беріть яйця, що зберігалися в холодильнику. Через 21 день ви зможете почути з гнізда радісне попискування. Квочка в змозі сама виростити свій виводок, але, тим не менш, постарайтеся захистити молоду сім'ю від потенційних небезпек і загроз. Курча для кішки - ласа здобич, а обдурити курку їй нічого не варто.
5
Як бачите, розведення курей - справа проста і прибуткова. А продукція домашньої птахоферми вигідно відрізняється від магазинної за смаком і якістю.