Як побудувати літню кухню.

Якщо вам вже доводилося бачити літні кухні, може здатися, що їх довго і важко будувати. Однак це не так. Головне - ретельно обдумати і спроектувати перед будівництвом її пристрій і розташування. Так ви зможете уникнути в майбутньому багатьох недоліків.
Інструкція
1
Ось які помилки допускаються при організації кухні: часто над нею не влаштовують навіть легкої даху, що не радує в разі дощу ні гостей, ні самих господарів. Надто велика площа приміщення призводить до високої продуваємості літньої кухні. Це теж не варіант. Іноді господарі вирішують поставити на кухні садові інструменти (лопати, граблі, мішки з добривами та інше). Навряд чи якому гостеві це буде до душі. Крім того, така несприятлива картина зовсім не сприяє появі апетиту.
2
Найкращим рішенням буде споруда приміщення з відкриваються стінками. Це дозволить господарям регулювати внутрішню атмосферу літньої кухні в залежності від погодних умов і випадаючих опадів. Ось як це можна зробити.
3
Для будівлі літньої кухні вам потрібна буде рама, зроблена з брусів перетином 150х150 мм. Це буде підстава рами. Для стін слід використовувати бруси перерізом 100х100 мм. Стіни можна обшити дошками або вагонкою. Утворені стінові панелі виготовляються з брусів перетином 50х70 мм, а потім обшиваються фанерою, попередньо вкритій гарячою оліфою з обох сторін. Якщо вам не до душі дерев'яні споруди, можна для стін застосувати прозорий пластик.
4
Потім на раму-підстава потрібно встановити дах. Матеріал для даху можна вибрати найрізноманітніший. Для даху можна використовувати і фанеру. Так як вона буде у вас спиратися на раму-підстава, фанера повинна бути легкою. Також можна скористатися деревом або пластиком. Будівництво літньої кухні забере у вас всього лише кілька днів. Тут навіть не обов'язково бути досвідченим столяром.
5
Інтер'єр літньої кухні зазвичай складається з плити, робочого столу і мийки. Якщо ви маєте намір готувати, краще обставити річну кухню легкими плетеними стільцями, зручним столиком і декоративними вазами для квітів. У вас вийде затишна друга вітальня, розташована на свіжому повітрі. У такому приміщенні буде не соромно приймати знайомих і друзів в будь-який час за любої погоди.
Відео по темі
 http://www.youtube.com/watch?v=Uv8Z_GU4Xss
Літня кухня - незамінна помічниця на дачі. Вона розвантажить стаціонарне приміщення, дозволяючи готувати на свіжому повітрі шашлики, консервувати овочі та фрукти, варити варення. Можна розмовляти з сім'єю або друзями, одночасно роблячи заготовки або барбекю.

Споруда літньої кухні на дачі

Місце для легкої літньої кухні відкритого типу передбачте так, щоб її було зручно обладнати електрикою, водою і стоком. Зону барбекю, яка передбачає підготовку на вугіллі, розташовуйте так, щоб дим не поширювався на житловий будинок і місце для посиденьок. Майданчик для розміщення легкої споруди повинна бути вирівняна і мати невеликий скат, щоб дощова вода не застоювалася. Утрамбуйте пісок і викладіть підлогу тротуарною плиткою, цеглою або зробіть дерев'яний настіл.Конструкція літньої кухні може бути абсолютно відкритою або закритою з декількох сторін. Обов'язково передбачте навіс або дах для захисту від дощу. Нескладно і швидко своїми руками зробити каркас для односхилої даху, покривши її спеціальним матеріалом, придбайте його в будівельному магазині. Широкий вибір покрівельних приладдя дозволить підібрати необхідне.
Все дерев'яні конструкції обробляйте спеціальними грунтовками для захисту від атмосферних явищ і грибка.
Для стін можна використовувати розсувні конструкції зі скла або полікарбонату, а можна натягнути тканину або зробити рольштори. Для створення затишної обстановки поруч з літньою кухнею зробіть шпалери, за якими пустите в'юнкі рослини. Розвісьте квіти в кашпо. Це захистить вас як від сонця, так і від чужих очей.

Обладнання літньої кухні

На кухні має бути місце для приготування їжі. Обладнайте його газової або електричної плитою. Якщо у вас планується барбекю, має бути місце для установки печі, на якій будете запікати продукти на вугіллі.
Дотримуйтесь пожежну безпеку на кухні. Не ставте поблизу плити або печі предмети, які легко спалахують.
Біля плити встановіть обробний стіл, місце для установки необхідних кухонних агрегатів і кілька ящиків для зберігання різноманітної начиння. Там же розташуйте мийку. Іншу зону літньої кухні сплануйте для відпочинку. Встановіть стіл зі стільцями або кріслами. Якщо дозволяє площа, поставте диванчики. Найкраще для свіжого повітря підійде пластикова або плетені мебель.Предусмотріте роздільне освітлення робочої зони і зони для відпочинку. Світильники підбирайте з урахуванням використання їх у вуличних умовах. Передбачте економний варіант з можливістю установки ламп з сонячними батареями. Прикрасьте свою літню кухню різноманітними приємними дрібницями. На кріслах або стільцях розкладіть подушечки, на дивані знайдіть місце для пледа. Розвісьте в робочій зоні красиві прихватки і рушники. Намагайтеся все обладнання кухні відразу підбирати в єдиному стилі.