Як посадити ялинку. Як правильно посадити ялинку.

Ялинка - це прекрасне рішення для присадибної ділянки. Вона буде цілий рік радувати вас своєю красою і смолистим ароматом, очистить повітря від токсинів і мікробів. Посадити ялинку самостійно досить просто, тільки потрібно дотримуватися деяких нехитрих правил.
Вам знадобиться
 • 2-річний саджанець ялинки із земляною грудкою
 • Органічні добрива
 • Лопата
 • Мульча: сухі деревна тирса
 • Рясний полив
 • Дренаж з піску
 • К і мотузка
Інструкція
1
Виберіть міцний і здоровий саджанець ялинки у віці двох років. Шукайте його в крупному розпліднику, що має хорошу репутацію. Добре також мати знайомого садівника або лісника - вони при вас викопають маленьку ялинку із землі. В наших широтах приживаються і звичайні ялинки, і колючі, і канадські.
2
Перевірте стан коренів у саджанця. Беріть ялинку зі збереженим земляним комом або рослина, корева система якого перебуває в спеціальному контейнері. Коріння повинні бути активними, тобто з білими кінчиками.
3
Посадити ялинку можна наприкінці квітня-початку травня, коли її нирки ще сплять. Так вона швидше впорається зі стресом, яким стає для саджанця будь-яка пересадка. Часто садівники садять їли і в кінці серпня, початку вересня. В цей період коріння ялинок надзвичайно активно ростуть.
4
Підготуйте яму для посадки ялинки заздалегідь - тижні за два. Зазвичай для крупного дворічного саджанця копають поглиблення діаметром близько метра, а глибиною - 60-70 см. Посадкову яму наповніть сумішшю з компосту і перегною, додайте хвою і кісткову муку. Деякі дачники заздалегідь вносять і мінеральні добрива. Але більшість радить робити це навесні, коли ялинка остаточно прийметься і зміцніє.
5
Додайте саджанець ялинки на злегка осів горбок родючого грунту і гарненько розправте коріння. Земляний кому повинен вільно поміщатися в посадковій ямі. Злегка піднявши ялинку, засипте її і добре ущільните землю. Важливо, щоб вона потім не осіла, захоплюючи за собою саджанець. Місце переходу стовбура в коріння (коренева шийка) повинно завжди знаходитися врівень з поверхнею ґрунту!
6
Вкопати поруч з посадженої ялинкою кілочок і прив'яжіть її мотузкою. Навколо саджанця зробіть валик із землі і посипте під рослиною тирсу. Добре поливайте ялинку, щоб у ямі пропали всі «повітряні діри». Ваше хвойне деревце потребує великої кількості вологи, але застою води воно не любить. Тому на глинистому грунті обов'язково зробіть дренаж з піску.
Їли, висаджені вздовж дороги або межі ділянки, виглядають дуже акуратно, закривають будинок від сторонніх очей взимку і влітку, значно покращують і озонують повітря. Незважаючи на велику поширеність цього дерева, воно досить погано приживаються при пересадці, тому, щоб висадити ялина, дуже важливо дотримуватися деяких правил.
Вам знадобиться
 • - саджанець або насіння ялини;
 • - земля;
 • - горщик;
 • - лопата;
 • - вода для поливу .
Інструкція
1
Якщо ви будете вирощувати ялини з насіння, дістаньте їх з шишки і замочіть на кілька днів в теплій воді. Потім підготуйте горщик, дренаж, насипте грунт для хвойних порід. Зробіть грунт самостійно (для цього візьміть 2 частини перегною і 1 частина піску) або купіть її в магазині. Найоптимальніший варіант - накопайте землі під ялинками в лісі. Посадіть насіння на глибину близько 1 см, більш глибока посадка не дозволить їм проклюнуться. Поставте в темне прохолодне місце, акуратно поливайте через піддон.
2
Висаджувати дерево починайте на другу весну. Якщо ви вирішили взяти ялина з лісу, вибирайте молоде деревце і викопуйте його з дуже великою грудкою землі. При покупці саджанця звертайте увагу на величину кореневої системи - життєрадісна верхівка при обрізаних коренях майже напевно загине. Наприклад, ялина заввишки 2 метри повинна володіти кореневою грудкою не менше 80 см, причому верхні 20 см повинні зберігатися разом з травою. Для того щоб посадити імпортну ялина, вибирайте міцні саджанці з упакованої кореневою системою, при цьому враховуйте, з якої країни вони були привезені. Їли з країн з м'яким кліматом перші роки треба вкривати від морозів.
3
Починайте висадку з кінця квітня да початку травня або в середині серпня - середині вересня, коли почнуться перші заморозки. Викопайте яму на 20-30 см глибше і на 15-20 см ширше земляного кома. Розпушіть дно на глибину не менше 10 см; якщо місце вологе, зробіть дренаж шаром 5-7 см з битої цегли.
4
Опустіть кореневий кому в яму. Зверніть увагу, що для хвойних дуже важливе збереження земляного кома навколо коренів, так як на коренях живуть гриби-сімбіоти, що допомагають засвоювати з грунту елементи живлення. Оголені коріння для ялини - як відкрита рана, і чим довше вони будуть відкриті, тим менше шансів, що дерево приживеться.
5
Засипте поступово яму сумішшю торфу і землі (1: 1), утрамбовуючи кожен шар у напрямку до центру. Рясно полийте посадку, не шкодуйте води. Зробіть навколо пристволового кола «валик», щоб вода після поливу не втекла і залишилося простір для мульчі. Насипте поверх землі шар деревної тріски, тирси та інших мульчують матеріалів для захисту верхнього шару грунту від пересихання.
6
Перші 2-3 тижні дуже рясно поливайте ялина, змочуючи не тільки землю, але і крону. Якщо ваше дерево висаджено на пригріві, вкривайте його мішковиною або лутрасилом в спекотні години.
Корисна порада
Якщо земляний кому все-таки розвалився, збільшити шанси висадженої їли на виживання можна за допомогою стимуляторів коренеутворення. Обробіть перед посадкою коріння гетероауксином, гуматом або Корневин.