Як навчитися грати на гармоні. Як навчиться грати на гармоні з чого почати.

Гармонь - один з найпопулярніших у народі інструментів, найчастіше вважається народним. Важко знайти село, в якій свята проходять без участі гармоніста - звуки гармоні створюють дружню і общительную атмосферу, розважають гостей, а також є відмінним акомпанементом для пісень і танців. У цій статті ми розповімо, як навчитися грати на гармоні, і з чого почати навчання.
Інструкція
1
Придбавши гармонь, відпрацюйте правильну постановку корпусу з інструментом. Надіньте гармонь за лямки і випрямити корпус, не схиляючись ні вперед, ні назад. Нижня частина гармоні повинна упиратися вам в коліна, а її задня частина повинна стосуватися вашої грудей.
2
Переконайтеся, що при надяганні гармоні ви не відчуваєте труднощів при раздвіганіі хутр, і ніщо не перешкоджає їх руху. Трохи відведіть в сторону передпліччя правої руки і розслабте кисть.
3
Стосуйтеся кнопок гармоні подушечками розслаблених пальців. Ліву руку помістіть між задньою частиною і ременем гармоні, так, щоб ремінь стосувався верхній частині лівої кисті.
4
Звуковидобування в гармоні залежить від руху хутра і натискання кнопок, які регулюють тон і висоту звуку. Натиснувши відразу кілька кнопок, ви можете почути цілий набір звуків одночасно. Зводячи і розводячи в сторони хутра гармоні, ви створюєте повітряний струмінь, яка проходить через звукову пластину, що коливається від впливу повітря і створює звукові хвилі потрібної висоти.
5
Натискайте на кнопки спокійно і плавно. Гучність і насиченість вашої гри залежить не від того, наскільки сильно ви натискаєте кнопки, а від того, наскільки сильно ви розсовуєте і зрушуєте хутра гармоні.
6
Для того щоб звук при грі виходив красивим, вам потрібно натренувати правильно розводити і зводити хутра. Вивчіть, як різні рухи хутр впливають на тип і динаміку звуку. Якщо ви, натиснувши кнопку, зрушите хутра швидко, звук буде потужним.
7
Якщо хутра зрушити повільно, звук буде слабкіше. Якщо, почавши рухати хутра повільно, ви прискоритеся, звук посилюватиметься, а якщо ви будете сповільнюватися, звук слабшатиме. Навчіться зрушувати і розсовувати хутра гармоні рівномірно і плавно, щоб забезпечити рівномірність і гладкість звуку.
Колись своя гармонь була майже в кожному будинку і виймалася з футляра, в основному, по святах. Гармонь вважається нашим національним музичним інструментом майже нарівні з балалайкою. Дійсно, звук гармоні навіває думки про щось рідному, близькому, родинному. На жаль, останнім часом гармонь не є надто популярним музичним інструментом - її все більше витісняє не менше душевна гітара. Але якщо ви все ж вирішили освоїти цей чудовий інструмент, то ось вам кілька порад.
Інструкція
1
Спочатку ознайомтеся з пристроєм інструменту, на якому збираєтеся грати. Звичайна гармонь складається з двох клавіатур - правої і лівої. Між ними розташовані хутра, ззаду на корпусі є ремені для того, щоб надягати інструмент на плечі, а також ремінь для лівої руки.
2
Освойте правильну посадку і навчитеся правильно тримати інструмент. Сядьте на половину стільця, переконайтеся, що вам нічого не заважає, сто ви сидите зручно і абсолютно вільно. Спину потрібно тримати прямо, але вона не повинна бути напружена, голову тримайте прямо. Якщо ви граєте по нотах, розташуйте їх на рівні очей і не дивіться на клавіатуру при грі.
3
Переконайтеся, що ви правильно тримаєте гармонь. Низ правій частині корпуса упріть в праве стегно, ліву частину поставте на ліву ногу. Уважно стежте за лівою п'ятою - вона не повинна відриватися від підлоги при грі. Ремені підтягніть так, щоб під час гри вони не спадали з ваших плеч.Пальци на клавіатурі розташуйте в напівзігнутому положенні.
4
Потренируйтесь правильному веденню хутра, тобто, розтягуванню хутра. Це дуже важливо, адже при помилках можливі звукові зриви, які можуть зіпсувати будь-яку мелодію. Вести хутро повинна ліва рука, і при цьому поєднувати цю дію з виконанням своєї партії. Потренуйтеся правильно натискати клавіші на інструменті - м'яко і до кінця, занурюючи їх в отворах.
5
Права рука не вестиме хутро, так що вона може вільно рухатися по всій своїй клавіатурі. Чи не стукайте по клавішах, чи не піднімайте пальці над клавіатурою і не «розкидайте», інакше баси НЕ будуть правильно звучати.
6
Почніть виконувати найпростіші упражненія.Вторим пальцем правої руки натисніть ноту «До» першої октави, при цьому простежте, щоб ваш лікоть не притискайте до корпусу. Кисть не впритул до грифа. З натисканням клавіші починайте вести рахунок - раз, два, три, чотири. При цьому лівою рукою ведіть хутро. Те ж виконайте і з іншими нотами октави.
7
Після цього спробуйте зіграти якісь зовсім прості пісеньки, не використовуючи поки при грі ліву клавіатуру.
8
Коли права рука почне непогано рухатися по клавіатурі, звикне до відчуття гри, спробуйте приєднати і партію лівої рукі.Успехов вам і якнайшвидшого навчання грі на цьому чудовому інструменті!