Як рубати дрова.

Сучасна цивілізація з її центральним опаленням практично позбавила міського людину можливості мати справу з дровами . Часом від нас навіть вислизає різниця між словами «рубати дрова» і «колоти дрова». Як би там не було, а без сокири вам важко буде обійтися.
Вам знадобиться
  • Чурка, сокира, колун
Інструкція
1
Для початку все ж визначимося з термінологією. Якщо вас чекає звалити на дрова пару лісових дерев, то вам доведеться їх рубати. Якщо ж мова йде про те, щоб розчленувати обрубок колоди (цурку) на кілька полін, то в такому випадку ви станете дрова колоти.
2
Щоб розколоти на дрова невелику за розміром цурку, вам знадобиться звичайний сокира. Зручніше поставити чурочкой на таку ж, але більшого діаметра - це полегшить роботу. Підійде також для цих цілей плаха або колода. Розмах, удар по центру чурки, і вона вже розпалася на дві половинки. Кожну з них потім ви знову розколюєте навпіл. І так до тих пір, поки не отримаєте поліна необхідного вам розміру.
3
З більш товстої чуркою сокиру може не впоратися, тут знадобиться колун. На відміну від сокири, він більш важкий, має менш гострий кут робочої частини леза, та й рукоятка колуна довшим буде. Така конструкція колуна надає удару більший імпульс і ефективніше розщеплює волокна деревини. Якщо коротко, то сокира все ж скоріше ріже, а колун - рубає.
4
Найзручніше виготовити топорище колуна з ясена. Береза або дуб підходять для цієї мети в меншій мірі, а дуб взагалі погано гасить віддачу в момент нанесення удару по чурці. Топорище колуна робиться прямим, на відміну від більш «фигуристой» рукоятки сокири.
5
Металева частина колуна кріпиться на кінці топорища допомогою клина, який може бути виконаний з металу або дерева. Для міцності і надійності кріплення слід заганяти клин в топорище не паралельно лезу і не перпендикулярно йому, а по діагоналі, якщо дивитися на колун зверху.
6
Наносячи удар по чурці, намагайтеся потрапити в тріщинку, майже завжди помітну і проходить біля серцевини. З цієї лінії розколоти колода значно простіше.
7
Помічено, що на морозі дрова колоти набагато легше, оскільки позбавлені вологи волокна деревини легко розриваються.
8
Якщо при першому ударі лезо застрягло в чурці, переверніть її і з силою вдарте про колоду обухом. В більшості випадків це допомагає, але тільки при роботі сокирою. З колуном такий фокус не завжди проходить.
9
В поході колоти дрова вам навряд чи доведеться, тут ви сміливо можете їх саме рубати. В лісі практично завжди можна знайти повалення засохлі стовбури дерев, великі сучки й гілки. Для того, щоб розрубати всі ці дари природи на більш дрібні частини, придатні для багаття, цілком підійде звичайний туристичний топірець. Основне правило - інструмент повинен бути добре заточений.