Як потрапити у французький університет. Як вчинити в французький вуз після школи.

Вчитися за кордоном сьогодні хочуть багато - це і престиж, і можливість залишитися жити і працювати за кордоном. Одна з найпопулярніших країн, де бажають навчатися наші випускники, - Франція.
Інструкція
1
Основна складність при надходженні у французький університет відразу після школи полягає в тому, що за законами Франції особі до 18 років потрібен опікун. Нашим випускникам зазвичай років по 16-17. Тому багато хто спочатку надходять до російських вузів, вчаться рік, готують документи, а після 1 курсу вже їдуть до Франції. Крім того, це можливість надати у французький університет результати своєї сесії, а не шкільний атестат. До результатів сесії французи ставляться з більшою довірою.
2
Найпростіше (і найдешевше) відучитися в Росії чотири роки, отримати диплом бакалавра і з ним відправитися за дипломом магістра у французький університет . З повноцінною академічної довідкою набагато більше шансів бути зарахованим.
3
Екзаменів у французькі університет и немає, від бажаючого вчитися зажадають лише документи. Серед них мають бути: 1. копії атестату чи результатів сесії, академічної довідки з нотаріально завіреним переводом.2. мотиваційний лист французькою мовою з обґрунтуванням бажання навчатися саме в даному університет е по даній спеціальності.3. сертифікат про знання французької мови на належному рівні (TCF або TEF) .Деякі університет и можуть зажадати й інші документи, повний список краще уточнювати на сайті університет а. На підставі поданих документів студент зараховується до вузу. Варто пам'ятати, що на перших курсах йде досить жорсткий відсів - приблизно 70% студентів ідуть з університет а.
4
Здавати іспити доведеться тим, хто поступає не в університет , а у вищу або спеціалізовану школу. В деяких випадках диплом вищої школи навіть престижніше диплома університет а (наприклад, для економістів). Справа в тому, що університет дає гарне фундаментальну освіту, але не практичне. За практичним утворенням краще вступати до вищих шкіл, але в них дуже високий конкурс, і навчання коштує дорого (6000-10000 євро в рік). В університет е, на відміну від вищої школи, навчання майже безкоштовне, т.к. воно субсидується державою.
5
Потрапити у французький університет можна і за допомогою стипендіальних програм. Це, наприклад, програма стипендій «Ейфель» (з економіки, менеджменту, праву та ін.) Або програма «Коперник» для молодих економістів та інженерів. Ці програми передбачають, що студент вже навчається в Росії, отримав диплом бакалавра. Крім того, майже всі вузи пропонують стажування тривалістю від 2 тижнів до півроку для студентів і фахівців з вищою освітою за будь-якої дисципліни. Про ці програми потрібно дізнаватися на сайтах університет ов або у себе в вузі (часто російські вузи співпрацюють з іноземними, влаштовують програми обміну студентами).
6
Для навчання у Франції знадобиться довгострокова студентська віза. Для її отримання потрібно підтвердження про зарахування до вузу (лист з університет а чи вищої школи) і про наявність фінансових засобів на рік життя у Франції (виписка з рахунку, спонсорський лист і т.д.).