Як розвинути техніку мови.

Голос може стати потужним засобом впливу на слухачів. Потрібно тільки грамотно користуватися цим природним інструментом. Виробити правильну техніку промови допоможуть спеціальні вправи.
Інструкція
1
Будь-які найцікавіші слова можуть пройти повз аудиторії, якщо вони вимовлені безбарвним і невиразним тоном. Навпаки, завдяки добре поставленій промови мовець в змозі швидко заволодіти увагою оточуючих і здобути їхню довіру.
2
Відпрацьована техніка промови відрізняється мелодійністю, хорошим вимовою і гнучким володінням інтонаційними характеристиками голосу.
3
Навчитися говорити правильно можна, якщо оволодіти технікою промови. Це окремий розділ риторики і складова частина ораторської майстерності. Техніка промови представляє собою набір навичок і умінь, використовуваних для ефективного звучання промови.
4
Техніка промови включає в себе кілька етапів оволодіння майстерністю, таких як постановка мовного дихання, постановка голосу, удосконалення дикції, робота над інтонаційної складової промови, розвиток слуху.
5
При оволодінні навичками хорошою промови необхідно дотримуватися систематичність занять, завзятість у виконанні відповідних вправ. Особливо тривала робота чекає над вимовою.
6
Роботу над удосконаленням техніки промови доцільно вести під керівництвом досвідченого фахівця. Тільки в цьому випадку ви зможете отримати зворотній зв'язок і виправити свої мовні недоліки.
7
Типовий початковий курс оволодіння технікою промови включає наступні розділи і вправи: - розминочні вправи, що включають масаж і гімнастику; - розвиток керованого дихання; - заучування і проголошення скоромовок; - вправи на розвиток вокальних даних ; - вправи на постановку навичок інтонування в залежності від змісту висловлювання; - читання тексту з виразом; - спеціальні вправи на управління гучністю, темпом промови, висотою звучання голосу в залежності від ситуації спілкування і т.п.
8
Правильно сформовані мовні навички затребувані в багатьох професіях. Без них сьогодні не обходяться ні політики, ні журналісти, ні вчителі, ні працівники соціальних установ. Високий рівень техніки промови може стати запорукою професійної успішності для кожної людини, що працює з людьми.