Як просвердлити дірку.

Навіть найдрібніший ремонт в квартирі немислимий без свердління дірок. Без використання дрилі не повісиш навіть звичайну поличку на стіну. Просвердлити отвори якісно і без проблем допоможуть деякі поради бувалих.
Інструкція
1
Бетонна стіна насилу піддається впливу навіть твердосплавного свердла. Часто воно натикається на дрібні камінчики. Щоб справитися з цією напастю, попередньо розбийте камінчики за допомогою ручного пробійника.
2
Дірку в бетоні можна проробити з допомогою пробійника. Його зробіть з свердла, заточеного під «ластівчин хвіст». За такого інструменту наносять не надто сильні удари молотком, поступово повертаючи його навколо своєї осі. Кілька хвилин - і отвір готове.
3
Проробляючи отвори в цеглі, періодично змочуйте свердло водою. Це суттєво полегшить процес свердління.
4
Щоб крихти матеріалу, що піддається свердлінню, що не летіли в очі, спорудити захисну воронку з дроту і надіньте її на електродриль. Таку імпровізовану воронку обтягніть прозорою плівкою для збереження огляду. Подібний пристрій допоможе при проробляє отворів в стелі.
5
Якщо скласти аркуш паперу під гострим кутом і пристосувати його за допомогою ізоляційної стрічки під місцем, де планується робити дірку, то ви зможете таким чином зберегти підлогу від крихт і частинок пилу при свердлінні.
6
Замість дерев'яної пробки або стандартного дюбеля можна використовувати звичайний старий капронову панчоху. Виготовлене отвір щільно заткніть подрібненим капроном і і застроміть в нього розжарений цвях. Вкручувати шуруп треба відразу, поки розплавлений капрон не схопився.
7
Зміцнити шуруп в стіні з міцного бетону можна, зробивши отвір свердлом меншого діаметру, щоб шуруп вворачивают в нього із зусиллям. В цьому випадку додаткові пристосування у вигляді пробок не знадобляться.
8
Припустимо, що вам треба проробити в стіні наскрізний отвір, а довжина свердла не дозволяє це зробити в один прийом. В цьому випадку дірки слід просвердлити спочатку з одного боку стіни, а потім з протилежного. Для відшукання на протилежній стороні стіни точки свердління використовуйте поміщений в отвір магніт. Стрілка компаса, піднесена до стіні, точно вкаже місце для свердління.
9
Полки, на які планується ставити важкий вантаж, рекомендується кріпити не так на шурупи, а на болти. Вибийте в стіні отвори, закріпіть в них болти за допомогою цементу. При цьому залиште деяку частину різьблення виступаючої. Навішені на болти полки кріплять гайками.
10
Відшукати старе отвір в стіні вам допоможе завбачливо закладений в нього маленький металевий кулька. Навіть заклеєна шпалерами, така дірка згодом може бути легко виявлена за допомогою магніту.
11
Це лише деякі з прийомів, використовуваних майстрами. Але й такий невеликий арсенал хитрощів непогано допоможе вам в домашньому ремонті.