Як поставити мету і її досягти. Як поставити мету і досягти її.

Поставити перед собою мета та її домогтися може далеко не кожна людина, однак ті, хто вже домоглися, як правило, є процвітаючими в житті. Такий факт пояснили з наукової точки зору: в той час, коли людина досягла своєї мети і насолоджується задоволенням від цієї перемоги, в його організмі виробляється гормон - дофамін, який відповідає за відчуття задоволення. Цей гормон стимулює організм людини на постановку нових цілей і успішного досягнення їх. А ті люди, які не хочуть ставити перед собою цілі, думаючи про їх недосяжність, пливучи за течією життя, проживають життя без яскравих подій. Від таких людей мало що в житті залежить. Досягаючи поставлених цілей, ви не тільки підвищуєте свою самооцінку, а й формуєте в собі переконання, про те, що зможете домогтися всього, варто тільки поставити перед собою мета . Але поставити перед собою мета і її досягти - дуже важкі завдання. Тому почніть планувати мета по кроках.
Інструкція
1
В першу чергу, потрібно скласти список цілей, які хочете досягти. Сам по собі процес запису того, що ви хочете отримати, є вагомою мотивацією. Цілі, які сформульовані, мають більш ясні обриси. Бажано, повністю на папері розкрити деталі своїх цілей. Для більшої переконливості використовуйте дієслова в наказовому способі. Обов'язково встановіть дату досягнення своєї мети. З'ясуйте більш точно, що саме отримаєте при досягненні мети.
2
Наступним кроком буде складання списку перепон, з якими ви можете зіткнутися на шляху до своїх цілей. Подумайте, як можна чіткіше про те, які саме це можуть бути перепони, як швидко і з якими наслідками ви їх можете обійти. Складіть план по рятуванню від можливих перешкод.
3
Обов'язково складіть список того, що ви отримаєте в результаті праць по досягненню мети. Усвідомлення наміченої вигоди, яку очікується отримати, може послужити серйозним стимулом.
4
Після складання списку про вигоду, необхідно визначити підцілі. Для цього потрібно розбити свою мета на кілька дрібніших. Обов'язково вкажіть послідовність виконання і час. Для більшої серйозності до намічених цілей, відзначте дні для виконання подцелей на календарі.
5
Переконайтеся, що ви знаєте все, що потрібно для досягнення мети. Якщо у вас не вистачає навичок або інформації, то подумайте як можна заповнити прогалини в знаннях. Не варто боятися вчитися і намагатися якнайкраще.
6
У кожної людини є друзі або знайомі, які можуть допомогти в досягненні цілей. Обов'язково складіть їх список. Знайдіть серед них тих, з ким ваші цілі збігаються. Приміром, якщо ви хочете скинути зайву вагу, то подивіться, чи немає у списку подруги, яка може піти з вами в спортзал. Люди, з якими ваші бажання співпадуть, допоможуть вам зберегти мотивацію і не втратити ентузіазм у досягненні мети. Поговоріть з тими людьми, які досягли багатьох своїх цілей. Поцікавтеся, як саме вони досягли цього успіху.
7
Уявляйте собі те, що ви вже домоглися поставлених цілей. Спробуйте відчути почуття перемоги над стесняющими вас обставинами. Цими діями ви досягнете, збільшення ентузіазму, одночасно набуваючи більшу мотивацію, ніж при складанні планів на досягнення цілей.
8
Постарайтеся бути більш організованими. Коли ви будете себе почувати підготовленими до різних обставин, то буде набагато легше подолати перешкоди, що встають перед вами і вашими цілями, а також більш чітко вималюється картина подальших дій для досягнення цілей.
9
Не забувайте про заохочення. Якщо ви наблизилися хоч на найменший крок до своєї мети, то обов'язково похваліть себе. Саме це посприяє полегшенню вашого наступного кроку.
Зверніть увагу
Правильна поставлена мета дає нам якийсь сенс життя, натхнення і робить нас цілеспрямованими. Мета, яку Ви ставите, повинна бути досить високою, але в теж час реалістичною. І ви обов'язково повинні визначити термін досягнення цієї мети. Дуже важливий принциповий момент, на який я хотів би звернути увагу - це правильне ставлення до мети.
Корисна порада
Мета починається з мрії. Як знайти свою мрію, ви можете дізнатися тут. Наступний етап - знання, що таке мета, і розуміння різниці між метою та завданням. Про це та про короткому шляху складанні цілей (завдань) прочитати можна тут. Ви можете поставити мету досягти збільшення продажів продукту на 5%, 10%, 30%, 45%. Все залежить від вашої підготовленості в даному питанні.