Як поміняти замок. Як самому поміняти замок.

Необхідність заміни дверного замка може виникнути в разі втрати або поломки ключа або відмови самого замку. А якщо ви раптом втратили разом з ключами від квартири паспорт, міняти замки слід негайно, щоб не випробовувати долю.
Інструкція
1
Замки бувають різними, тому правила їх заміни можуть також відрізнятися. Зрозуміло, навісний замок поміняти найпростіше - потрібно просто купити новий. Складніша справа з накладними і врізними замками.
2
Для початку визначитеся, який тип замка вам знадобиться. Врізними замками обладнуються дерев'яні двері, а останнім часом такі замки монтуються і на двері металеві. В останньому випадку самостійно змонтувати замок вам навряд чи вдасться. Враховуйте, що врізання замку в дерев'яні двері істотно знижує міцність дверної конструкції.
3
Накладні замки використовуються набагато частіше, їх простіше поміняти. Втім, певні навички роботи з інструментом все ж будуть потрібні. Почніть заміну з замірів габаритів замку, який підійде до вашої двері.
4
При покупці нового замка переконайтеся в його справності, перевірте наявність комплекту ключів. Більшість замків мають в комплекті кріпильні деталі. Якщо кріплення відсутній, придбайте необхідні кріпильні деталі, зрозуміло, з урахуванням розмірів вашої двері і особливостей замку.
5
Звільніть двері від старого замку. Приміряйте новий замок на колишнє місце. Враховуйте, що він може не підходити точно за місцем постановки колишнього замикаючого пристрою. Бажано при покупці нового замка мати при собі колишній, щоб підібрати виріб, максимально відповідне старому замку по габаритам, розмірами монтажних отворів і іншим параметрам.
6
Якщо знадобиться доведення двері в місці кріплення нового замка, запасіться стамескою і молотком. При виконанні деяких операцій може знадобитися дриль.
7
Новоустановлений замок перевірте на працездатність спочатку при відкритих дверях. При закриванні і відкриванні замка не повинні турбуватися надмірні зусилля. Якщо ключ повертається легко, це свідчить про правильний монтаж.
8
Потім перевірте, щоб двері з встановленим замком вільно відкривалася і закривалася. Якщо десь відбувається зачеплення, усуньте його.
9
Наостанок перевірте, як працює замок при зачинених дверей. Якщо працездатність замку не викликає нарікань, привітайте себе з черговою перемогою на домашньому фронті.