Як побудувати систему.

Без систем життя перетворилося б у хаос. Системи функціонують у всіх сферах життя. При влаштуванні на роботу ми стикаємося з системою найму та підбору персоналу. Отримуємо додаткові гроші завдяки системі преміювання. Наші права захищає судова система. Є банківська, інформаційна, фінансова, політична система, багато інших. Навіть всередині нас існує кровоносна система. Щоб побудувати систему , треба знати її ключові елементи.
Інструкція
1
Визначте мета нової системи. Для цього подивіться на майбутню систему як на чорний ящик. Щось надходить на вхід ящика. Щось всередині функціонує, взаємодіє. І щось виходить на виході ящика. Це і є мета системи - використовуючи дані на вході, отримати щось конкретне на виході. По-іншому це називається сенсом існування системи.
2
Опишіть, за яких умов система запускається в роботу. Є системи, які повинні працювати безперервно. Наприклад, система водопостачання в місті. Деякі ж системи реагують на вхідні сигнали, дають запланований результат на виході і відключаються до наступного разу. Наприклад, система резервного копіювання даних, якщо вона запускається за часом.
3
Розділіть "внутрішність чорної скриньки" на складові частини. Системи можуть бути найпростішими, з одного-двох елементів. А можуть містити велику кількість пристроїв. Продумайте оптимальний варіант, щоб створення системи було економічно обґрунтованим.
4
Створіть систему . Якщо вона складається з автоматичних пристроїв, досить з'єднати їх у потрібній послідовності. Якщо система містить змішані по типу елементи, наприклад, автоматику і людей, необхідно прописати чіткі інструкції. Систему можна порівняти з заводським конвеєром, який не повинен зупинятися. Кожна людина всередині системи діє за алгоритмом, у встановлений час. Всі процедури повинні бути регламентовані, щоб будь-яка людина був легко замінюємо. Пропишіть правила, закони, інструкції.
5
Протестуйте роботу системи. Необхідно провести випробування, виявити слабкі і ненадійні місця системи і збільшити їх надійність.
6
Передбачите реакцію в разі відхилень. Кожен елемент всередині системи повинен бути легко замінюємо на резервний. Відхилення в роботі кожного елемента повинні фіксуватися спеціальними датчиками. Визначте терміни і способи реакції в разі форс-мажорних обставин.
7
Задайте терміни відновлення і модернізації елементів системи. Механічні та електронні частини зношуються, застарівають, забруднюються. Люди потребують мотивації, відпочинку і в підвищенні кваліфікації. Передбачте ці моменти.
Зверніть увагу
Чим менше елементів у системі, тим простіше їх контролювати. Використовуйте передові наукові досягнення, щоб система не застаріла морально в момент її запуску.
Корисна порада
Вивчайте пристрій і принцип роботи побутових приладів. Кожен з них є міні-системою, яка виконує певні функції. Зверніть увагу, як функціонують природні природні системи. Спостережливість розширює кругозір і розуміння.