Як розводити свиней.

При правильному відгодівлі та утриманні, розведення свиней є дуже вигідним заняттям. Перш ніж купити поросят для вирощування і розведення необхідно побудувати великий, міцний, теплий сарай, клітки для літнього утримання і обгородити просторий вигул на вулиці. Також потрібно спорудити правильні годівниці і поїлки для свиней .
Інструкція
1
Купуючи поросят, виберіть породу відповідну вашим потребам. Розрізняються м'ясні породи, мясосального, сальні і беконні. Хороші показники при вирощуванні дають породи ландрас, російська біла і їх помісі. Вони приносять до 14-16 поросят в посліді і готові до відтворення у віці 8 місяців. Ці породи досягають промислового ваги 100-120 кг до 6-7 місячного віку. Російська біла чистокровна досягає ще більш вагомих розмірів.
2
Після того як ви принесли куплених поросят їх необхідно правильно і повноцінно годувати. Перші 3 місяці в житті поросят є вирішальними для їх подальшого успішного росту і відтворення. Необхідно в раціон вводити свіже молоко і зняте молоко, сир, білкову їжу і вітамінно - мінеральні добавки. Всіх поросят, які не підуть для подальшого відтворення потрібно відразу каструвати. Через тиждень після кастрації призвести звільнення від паразитів спеціальними препаратами. У віці двох місяців запросіть ветеринарного фахівця для проведення профілактичних щеплень. Тільки після проведення вакцинації поросят можна випускати на вулицю в спеціально обгороджений вигул.
3
Хряка для відтворення потомства тримаєте в окремому верстаті. Вигул для нього повинен бути обгороджений окремий.
4
Усіх супоросних свинок також потрібно утримувати окремо. Перед опоросом відокремити місце в верстаті для поросят. Перегородити його потрібно отворами для того щоб проходили тільки поросята і не змогла підлізти головою свинка. Підстилку супоросной свині потрібно міняти двічі на день, щоб в разі опоросу все було чисто і сухо. Після того як свинка опоросилась її раціон збільшують за рахунок молока, відвійок і коренеплодів. Поросят у віці 2-3 тижнів починають підгодовувати добре провареної кашкою і молоком. Ставлять годівницю в відділену для них загонці. Через два місяці поросят отсаживают від свинки і починають годувати і вирощувати звичайним способом.
5
Влітку все поголів'я свиней переводять в літні верстати і містять їх там до самих холодів. В цей час основний сарай ремонтують. Змінюється підлогу і все що необхідно відновити і замінити.