Як понизити обороти кулера.

Професіонали галузі IT-технологій, рекомендують купувати більш потужні системи охолодження. Вони здатні в автоматичному режимі зменшувати або збільшувати швидкість обертів вентиляторів. Якщо у вас немає можливості купувати дорогі системи охолодження, але є бажання знизити рівень шуму, тобто зменшити кількість оборотів кулера , то можна скористатися програмним або механічним спостереженням за швидкістю їх обертання.
Вам знадобиться
  • Програмне забезпечення Speed Fan, змінний резистор, електричний паяльник.
Інструкція
1
Як правило, зниження кількості оборотів обертання кулера призводить до збільшення температури, але до зменшення рівня шуму, що часто є відомою причиною при придбанні засобів охолодження. Існує якийсь температурний поріг, який не можна переступати, але до нього можна дійти без втрат в якості роботи. Для автоматичного регулювання швидкості обертання вентиляторів можна використовувати програму Speed Fan. Вона відображає реальні температури всіх пристроїв, які забезпечені спеціальними датчиками, і дозволяє, на основі даних про швидкість обертання, регулювати обертання кулерів в процентному співвідношенні.
2
Для механічного регулювання швидкості обертання вентиляторів, можна використовувати спеціальні пристрої. Вони монтуються безпосередньо неподалік від самого кулера і дозволяють звичайним змінним резистором змінювати швидкість обертання вентилятора. Такі регулятори швидкості, як правило, коштують у рази дорожче їх саморобних аналогів, які можна зробити за декілька хвилин. Єдиною умовою до їх застосування є відсутність можливості регулювання швидкості обертання вентилятора за допомогою програмного забезпечення.
3
Після того, як ви знеструмити комп'ютер і відкриєте бічну стінку системного блоку, необхідно провести монтування вашого пристрою. Зніміть кулер. Харчування кулера проводиться через шлейф, що складається з 3 проводів: чорний, червоний і жовтий.
4
Зачистіть червоний провід і обробіть його каніфоллю і нагрітим паяльником.
5
Придбайте в будь-якому магазині радіодеталей змінний резистор. Необхідне опору цього резистора - від 100 до 300 Ом, а потужність - від 2 до 5 Вт Як правило, таке резистор має 3 контакту. Один провід кулера припаяйте до лівого та середньому контакту, а другий до того, що залишився вільним.
6
Прикрутите конструкцію з перемінним резистором до задньої стінки системного блоку. Залиште резистор у вкрай правому положенні. Після включення комп'ютера почекайте 20-30 хвилин до повного нагріву. Досвідченим шляхом можна обчислити потрібну швидкість обертання, яка задається поворотом ручки резистора.
Іноді комп'ютери або ноутбуки видають дуже неприємний шум в процесі роботи. Причина цього криється в кулери. Щоб позбутися від дратівливих звуків, можна змінити режим роботи вентилятора.

Причини появи шуму в процесорі

Під час роботи комп'ютера всі його електронні механізми поступово нагріваються. І деякі компоненти гріються дуже відчутно. Наприклад, під час гри йде сильне навантаження на процесор і відеокарту. Але навіть при звичайному просте комп'ютера температура окремих компонентів тримається на рівні 50-60оС вище нуля.А якщо системний блок або ноутбук дуже рідко очищаються від пилу, то нагрів основних деталей відбуватиметься ще швидше. Перегрівання призводить до постійних зависань комп'ютера, і вентилятори, намагаючись вирішити дану проблему, працюють на підвищених оборотах. А це призводить до дратівливої шуму. Постійний перегрів може закінчитися аварійної поломкою однієї або декількох деталей технікі.Поетому, щоб позбутися від постійного шуму, потрібно зменшити обороти кулера. А причин, які призводять до появи шуму, всього три. Перша - перегрів компонентів комп'ютера. Особливо це стосується ноутбуків, тим більше в літній час, коли температура в кімнаті часто вище нормальної. Щоб знизити кількість обертів кулера, необхідно почистити комп'ютер або ноутбук або змінити термопасту на процессоре.Вторая причина - погано змазаний або просто старий кулер. Для кращої роботи його необхідно почистити і змастити. І третя причина - новий вентилятор був обраний з більшим, ніж потрібно, числом оборотів. В цьому випадку потрібно просто зменшити його обороти.

Налаштування режиму роботи кулера через БІОС

Змінити режим роботи кулера можна через БІОС. Щоб зайти в нього, потрібно перезавантажити комп'ютер і відразу, як тільки почне завантажуватися система, кілька разів натиснути кнопку Delete. Відкриється головне меню БІОС, де слід перейти в розділ Power. Далі потрібно вибрати рядок Hardware Monitor, а потім змінити значення в рядках CPU Q-Fan Control і Chassis Q-Fan Control на Enabled (тобто включити) .В результаті цих дій з'являться нові рядки CPU Fan Profile і Chassis Fan Profile. В них є три різних режими роботи: продуктивний (Perfomans), тихий (Silent) і оптимальний між продуктивністю і шумом (Optimal). Після вибору необхідного режиму роботи потрібно натиснути кнопку F10 для застосування змінених налаштувань. Після таких нескладних маніпуляцій кулери будуть видавати набагато менше шуму в процесі роботи комп'ютера або ноутбука.