Як посадити персик. персик Як содіть.

Персик прийшов до нас з півдня, тому деякі садівники-любителі бояться погубити його заморозками. Але якщо ви правильно виберіть саджанець, він може перенести навіть мороз в 25-30 градусів. Спробуйте посадити персик на своїй дачі. Уже на третій рік молоде деревце дасть свій перший урожай.
Вам знадобиться
  • 1-2-річний саджанець морозостійкого сорту
  • Добрива
  • Лопата
  • Кілочок і мотузка
  • Тирса або торф
Інструкція
1
Беріть однорічний або дворічний саджанець персика в спеціальному розпліднику або у знайомих садівників. Вважається, що найкраще в умовах середньої смуги приживаються сортові персики, виведені на Україні. Вони добре переносять холодні зими.
2
Виберіть відповідне місце для посадки персика. • Він любить багато світла, тому поряд не повинно бути високих дерев і будівель. • Не саджайте персик на землю, де менш ніж 3 роки тому була баштан або росли помідори і суниця. Ці культури часто заражають ґрунт грибками. • На цій землі не повинні рости конюшина і люцерна - інакше можлива коренева гниль, шкідлива для персика. • Персик не любить заболочених місць, висококарбонатний і солонцюватих грунт. Найкраще - суглинний і супіщаний.
3
Садіть персик на початку березня. Якщо грунт на ділянці убога, то приготуйте яму за 1-2 тижні. Покладіть в неї органічні і мінеральні добрива. Наприклад, по частині родючої землі, перегною і піску крупнозернистого. Додайте 0,1 кг суперфосфату.
4
Готуйте посадкову яму по садівничому стандарту: 100х100 і 80 см в глибину. В районі, де бувають зими нижче 25 градусів, рекомендується саджати персик сантиметрів на 5 нижче звичайного. Ретельно спушите лопатою дно ями і покладіть пару відер перегною, деревну золу. Потім горочкой (близько 10 см) викладіть родючий грунт.
5
Поставте саджанець персика по центру і ретельно розкладіть все його коріння. Злегка піднявши, засипте рослина землею. Починаючи від країв, добре утрамбувати землю. З нижнього шару (викопаного з ями) зробіть лунку. Вона повинна підніматися навколо саджанця сантиметрів на 20 см.
6
Вбийте два кілочка з двох сторін персика і підв'яжіть саджанець мотузкою. Полийте персик дуже рясно - кількома відрами води. Вся волога повинна вбратися, а не перетворити лунку в болото. Розкладіть під персиком торф чи тирсу. Це мульчування вбереже саджанець від коливання температур і буде затримувати вологу.
Корисна порада
Регулярно зрошуєте молоде персикове деревце. Однак не допускайте перезволоження - це шкідливо для кореневої системи саджанця.