Як перевірити мед в домашніх умовах. Як перевірити якість меду.

Звичайно, якість меду на сьогоднішній день значно відрізняється від меду, який був в старовину. В наш час забруднена навколишня природа і повітря. Тому купувати мед потрібно у знайомого пасічника, щоб ви напевно знали, в якій зоні розташована пасіка. Якщо ж ви купуєте мед на ринку або ярмарку, обов'язково вимагайте сертифікат якості, адже ви ризикуєте купити не лікувальний мед, а зовсім навпаки.
Вам знадобиться
    • механічний олівець,
    • йод,
    • мікроскоп.
Інструкція
1
Насамперед потрібно понюхати мед, він повинен має приємний квітковий аромат, несправжній мед з додаванням цукру запаху практично не має.
2
Взяти механічний олівець (який при змочуванні фарбує фіолетовим кольором) і опустити в крапельку меду. Якщо мед хоч трохи офарбився, значить, він розведений водою. Справжній мед забарвлюватися не повинен.
3
У меді не повинно бути бджіл або шматочків воску. Це дуже просто перевірити: розвести в склянці теплої води? чайної ложечки меду. Якщо ви помітили темні частинки, які опустилися вниз або навпаки спливли, значить, мед забруднений.
4
Недбайливі пасічники часто додають в мед крохмаль і воду, це можна перевірити за допомогою йоду. Взяти трохи меду з дна банки і розвести дистильованою водою (небагато), додати в цей розчин краплю йоду. Якщо розчин посинів, значить, мед містить крохмаль, відповідно такий мед краще не купувати.
5
Можна розглянути невеликий мазок меду через мікроскоп, кристали справжнього меду мають игольчатую форму або форму зірки. У фальсифікованого меду кристали мають правильні геометричні форми або форми брил.
6
Набрати ложку рідкого меду, підняти і зливати мед з ложки. Справжній мед буде тягнутися безперервної цівкою, а мед, розбавлений цукровим сиропом - стікати краплями.
Відео по темі
 http://www.youtube.com/watch?v=1oidebcMiRA