Як розкрутити блог.

Головна задача будь-якого автора блогу - розкрутити блог. Адже блог, який не читає ніхто крім автора, навряд чи можна назвати успішним. Розкрутка блога - не менше, а може бути і більше творча і складна задача, ніж писати цікаві пости. Ось декілька простих кроків, які дозволять почати цей захоплюючий процес.
  1. Перш за все, щоб розкрутити блог, в нього треба писати. Писати потрібно цікаво (що важливо) і регулярно (що, можливо, ще важливіше). Крім того, потрібно реагувати на коментарі, коли вони почнуть з'являтися. Це запорука любові читачів, а якщо читачі будуть вас любити, то вони будуть читати блог, рекомендувати його своїм друзям, розміщувати посилання на ваші повідомлення у своїх блогах, причому все це абсолютно добровільно і без додаткових зусиль з вашого боку.
  2. Додайте блог на декількох популярних майданчиках. Список популярних майданчиків можна подивитися тут: http://blogs.yandex.ru/services/. Налаштуйте всі блоги так, щоб кожен пост з основного блога копіювався на кожну площадку. Не забудьте вставити посилання на основний пост - це забезпечить наявність посилань на ваш блог, що важливо для пошукових систем при оцінці його рейтингу, а значить, допоможе вашим текстам виявитися у верхніх рядках видачі пошукових систем.
  3. Не нехтуйте SEO. Підбирайте ключі до кожної статті. Розміщуйте їх в заголовку і тезі title. Виділяйте їх у тексті, використовуйте в підписах і тегах alt до ілюстрацій. Все це дасть приплив відвідувачів з пошуковиків, причому набагато більш стійкий і не такий примхливий, як аудиторія читачів.
  4. Комментируйте чужі блоги. Це дасть одночасно і приплив відвідувачів, що зацікавилися вашими коментарями, і додаткові посилання на ваш блог з інших блогів. Як мінімум, автор коментованої статті точно до вас зайде, а можливо, навіть скаже про вас пару слів в своєму блозі, або залишить свій коментар під якимось із ваших постів. Якщо це відома в блогосфері персона, то такий коментар сам по собі може залучити досить багато читачів. Досить популярно в блогосфері доручати розміщення коментарів від свого імені фрілансерам за гроші. Такий спосіб дійсно може дати досить багато посилань за короткий термін, проте, як правило, якість таких коментарів залишає бажати багато кращого, і вони лише шкодять іміджу автора блогу.