Як залучити капітал.

Капітал необхідний підприємству для того, щоб воно функціонувало. Часто недостатньо тих коштів, які знаходяться в обороті. Особливо прикро, якщо видно перспективи росту, але вони недосяжні просто бо не вистачає коштів. Варто пам'ятати про те, що існують інструменти залучення капіталу, за допомогою яких можна влити свіжі сили в підприємство.
Інструкція
1
На перший час підприємство може існувати за рахунок програм державного субсидування. У разі, якщо ви підходите певним критеріям, ви можете сміливо розраховувати на фінансування частини своєї діяльності з боку держави. Про критерії, згідно з якими видається фінансування, ви можете дізнатися на сайті адміністрації області, в якій ви знаходитеся.
2
Другий варіант - це кредити і позики. Їх варто брати тільки тоді, коли підприємство твердо стоїть на ногах і має чітко відпрацьовану бізнес-модель. В іншому випадку вам його просто не дадуть. Вибирайте найбільш зручний вид кредитування, який найкраще підходить від вас, і пам'ятайте, що до цього процесу потрібно підходити не з натхненням, а з калькулятором.
3
І, нарешті, третій варіант - це пошук приватного інвестора. Це може бути людина, або організація, зацікавлена в участі у розвитку вашого бізнесу. Розмовляти з такими людьми варто тільки в присутності юриста або фахівця з договірної діяльності - інакше ви можете підписати договір, який виявиться гірше кредиту.
Корисна порада
Намагайтеся не використовувати боргові зобов'язання. Шукайте і знаходьте державні програми субсидування.