Як поміняти кран. Як поміняти гусака в крані.

Заміна кухонного змішувача може знадобитися в разі, якщо кран вийшов з ладу, або ж просто захотілося змінити дизайн цього повсякденно необхідного пристрою. Зрозуміло, найкраще для заміни крана викликати сантехніка. Процес цей нескладний, однак непрофесійними діями кран нескладно вивести з ладу або просто порушити його зовнішній вигляд (навіть невеликі подряпини на блискучому новому крані здатні сильно затьмарити радість). Та й часу у професіонала заміна крана займе набагато менше.

Якщо ви все ж зважилися поміняти кран власними силами, скористайтеся наступною послідовністю кроків:

  1. Переконайтеся, що у вас є всі необхідні інструменти та матеріали. Це сам кран, який планується встановити, водопровідний ключ, пасатижі, викрутка, а також сальники або ущільнювачі, для заміни яких часто і виробляється демонтаж крана і фум-стрічка чи іншій ущільнювач для різьби. Переривати роботу через відсутність потрібного інструменту вкрай неприємно, а якщо вона виробляється в темний час доби, то і швидко роздобути відсутній інструмент може виявитися проблематично. Що ж стосується ущільнювачів, то в сучасних кранах, як правило, використовуються керамічні ущільнювачі, термін служби яких може перевищувати строк експлуатації самого крана. А от у більш старих моделях застосовувалися гумові ущільнювачі, які потрібно міняти досить часто.
  2. Перекрийте воду в стояку. Якщо присутній і гаряче, і холодне водопостачання, перекрити необхідно обидва вентилі. Нехтування цим простим правилом може привести до сумних наслідків і для вас, і для ваших сусідів знизу.
  3. відкручуючи сполуки крана зазвичай доводиться прикладати досить велике зусилля, так як за роки експлуатації різьба внаслідок корозії може міцно схопитися. Будьте обережні: елементи кранів виготовляють, як правило, з латуні. Цей матеріал не схильний до корозії і гарний, проте досить м'який, так що необережними діями кран можна легко подряпати або зовсім зламати. Щоб поміняти кран без пошкоджень, захистіть відкручуються елементи тканиною, тоді ключ не залишить на них неакуратних подряпин.
  4. Після завершення робіт не забудьте обережно відкрити вентилі в стояку для відновлення подачі води.
Якщо у вашій квартирі стоять старі змішувачі, то можна регулярно стикатися з різного роду проблемами, які викликані саме зношеністю обладнання. Кран-букса зазвичай потребує заміни приблизно раз на рік. Все залежить від ступеня очищення води в трубопроводі. Заміна цієї запчастини - справа нескладна. Його можна виконати, не викликаючи сантехніка.
Інструкція
1
В сучасних кран-буксах використовується керамічний запірний елемент, який служить досить довго, тому варто встановити в свій старий змішувач кран- буксу, яка оснащена саме таким елементом.
2
Отже, припустимо, що у вашому змішувачі НЕ закручується або провертається ручка крана холодної води. Зніміть з крана ковпачок затвору плоскою викруткою. Підсовувати викрутку слід в області синього обідка. Тепер відкрутите цієї ж викруткою болт і зніміть з крана пластикову ручку.
3
Далі необхідно викрутити вимагає заміни кран- буксу зі змішувача. У цьому вам допоможе накидной гайковий ключ на 17, розвідний ключ або плоскогубці. Як правило, це не становить великої праці, хоча металеві деталі можуть і прикипіти одне до одного. Щоб домогтися-таки свого, скористайтеся рідиною для видалення накипу та іржі WD-40 (продається в магазині промислових товарів).
4
Знявши зі змішувача стару кран- буксу, порівняйте її з новою керамічною. Переконавшись, що влаштовані вони однаково, намотайте на нову кран- буксу один або два шари фомки. Це необхідно для того щоб ущільнити різьблення. Так вода не буде підтікати.
5
вкручувати керамічну кран- буксу доти, поки не стане важко крутити. До кінця її можна загвинтити контрольної гайкою за допомогою ключа або плоскогубців (краще ключем). Тепер залишилося лише встановити на своє місце пластикову ручку, загвинтити її болтиком і не забути про шайбу.