Як проводити співбесіду при прийомі.

Проведенням співбесід часто займаються не тільки професійні кадровики. У малому бізнесі їх часто просто немає, та й у великих компаніях відділ персоналу часто здійснює тільки первинний відбір, а подальша доля кандидата вирішується на більш серйозному рівні. Хто б не вів співбесіду , ця процедура не втрачає своєї важливості. Адже саме цей етап відбору часто вирішальний.
Вам знадобиться
  • - уміння аналізувати;
  • - вміння формулювати питання;
  • - комунікативні навички;
  • - знання ділового етикету та елементарних норм ввічливості;
  • - уважність до деталей.
Інструкція
1
До співбесіди потрібно дуже серйозно готуватися. Для початку подумайте над колом питань, які дозволять виявити наявність або відсутність саме тих ділових та особистих якостей, які затребувані на даній позіціі.Распространенний прийом - опис виробничої ситуації, найчастіше проблемної або спірної і питання про те, як буде в ній діяти кандидат. Іноді не бувають зайвими і питання, що стосуються професійних пізнань, якими обов'язково повинен володіти успішний претендент на вакантну позицію.
2
Уважно вивчіть резюме, супровідний лист кандидата, приклади його робіт при наявності. Нерідко корисним буває прогнати його ім'я і прізвище по пошуковикам: результати можуть бути самими неожіданнимі.Отметьте, що вас бентежить, що хотілося б прояснити, уточнити. Виходячи з цього, сформулюйте відповідний блок питань.
3
На початку співбесіди розкажіть про компанію (чим займається, як давно існує, які позиції займає на ринку, в яких нішах спеціалізується) і коротенько про пропоновану позиції. Чи не розкривайте всі карти відразу. Дайте можливість кандидату проявити інтерес до того, чим йому належить займатися. Або не вияву, що зазвичай тягне відповідні висновки.
4
Задайте претенденту всі питання, які запланували. Якщо в ході бесіди з'являться нові, також не стесняйтесь.Затем обов'язково запитайте, чи не залишилося питань у самого кандидата. Вважається, що краще, коли вони є. Але якщо ні, це теж не завжди плохо.В кожному разі, стежте за реакціями кандидата: наскільки відповідає його поведінку діловому етикету та стандартам компанії, впишеться він в вашу корпоративну культуру.
5
В кінці співбесіди домовтеся про подальшу взаємодію. Навіть якщо ясно, що перед вами не той кандидат, якого вам хотілося б бачити, зазвичай рідкісний представник роботодавця відразу засмучує його відмовою. Частіше в ходу формулювання, що треба подумати і зателефонувати пізніше. Але якщо остаточний вердикт не винесли, а пізніше зробили вибір на користь цього претендента, не зволікайте з виходом на зв'язок. Поки ви не уклали трудовий договір, кандидат ще нічим вам не зобов'язаний, а пропозицій може мати ще деякий запас.
Зверніть увагу
Один із способів проведення співбесіди отримав назву стресового: кандидата навмисно ставлять в незручне становище, грублять, щоб перевірити на стресостійкість. Цей метод виправданий, якщо тільки наявність цієї якості є ключовою вимогою на вакантної позиції (наприклад, в коло обов'язків входить взаємодія з проблемними клієнтами, робота з претензіями та ін.). Після закінчення цієї перевірки обов'язково дайте кандидату зрозуміти, що це був саме тест, а не прояв зневажливого ставлення компанії до майбутнього працівника.