Як поміняти квитки.

Умови і порядок обміну квитка на літак залежать від тарифу і причин повернення. Загальна тенденція: штрафи тим вище, а обмеження жорсткіше, ніж дешевше тариф, при добровільному поверненні отримати гроші можна лише в тому агентстві або авіакомпанії, де проведена покупка, а вимушена відмова підтверджується відміткою перевізника.
Вам знадобиться
  • - паспорти пасажирів;
  • - бланки паперових квитків з невикористаними політними купонами;
  • - маршрут-квитанція електронного квитка;
  • - гроші для оплати штрафів та зборів, якщо ті передбачені умовами тарифу.
Інструкція
1
Якщо ви вирішили обміняти квиток (звичайно мова йде про перенесення вильоту на більш ранню або пізню дату) добровільно, вам слід звертатися в той агентство або офіс авіакомпанії, де він був куплен.Для цього будуть потрібні паспорти усіх пасажирів, квитки з невикористаними політними купонами і гроші для сплати необхідних зборів, штрафів і под. залежно від умов таріфа.Для обміну електронного квитка буде необхідно зв'язатися з адміністрацією сайту, на якому він був куплений (посередником або самої авіакомпанією, залежно від ситуації). Порядок обміну таких квитків зазвичай описаний на сайті, і є сенс вивчити їх ще перед покупкою.
2
Особливий випадок, якщо обмін квитка вимушений. Такими визнаються затримка або скасування рейсу з тих чи інших причин. В цьому випадку вам слід звернутися спочатку до представників авіакомпанії, що знаходяться в аеропорту. Вони зроблять в квитку позначку, на підставі якої повернення буде визнаний вимушеним, і проінструктують щодо подальших дій.
3
Якщо вам потрібно справити вимушений обмін електронного квитка, необхідна позначка може бути зроблена в маршрут-квитанції. Так називається підтвердження з відомостями про всі пасажирах і сегментах польоту, яке ви можете роздрукувати по завершенні процедури придбання електронного квитка в інтернете.Лучше його мати на такий випадок при собі або при потребі знайти спосіб роздрукувати безпосередньо в аеропорту.