Як зробити клей. Як робити сахарний клей.

Кілька рецептів клеять складів відомі з давніх часів і можуть виручити в ряді ситуацій.
  1. Універсальний клей сіндетікон. Рецепт був популярний ще до революції. Клей застосовується для склеювання різноманітних матеріалів з деревом. Готується з 120 г цукру, 120 г столярного клею, 30 г вапна і 450 мл води. Щоб зробити клей за цим рецептом, насамперед у воду додається цукор, після розчинення якого з сиропом змішується вапно. Суміш нагрівається протягом години, після чого прозорим розчином заливаються шматочки столярного клею, а потім всі разом вариться доти, поки столярний клей повністю не розчиниться.
  2. Столярна паста. Таким клеєм також можна склеювати дерево з металом, склом і каменем. Просто додайте в гарячий столярний клей дрібно просіяне деревну золу. Повинна вийти густа паста.
  3. водотривкість клей. В 4 частини гарячого столярного клею додається 1 частина лляного масла або ж натуральної оліфи.
  4. Для приготування казеїнового клею існує декілька способів. З порошку казеїну можна зробити клей, змішавши його з водою 1 до 1, а після розбухання протягом 3 годин додавши розчин 1 частини бури в 7 частинах води (краще гарячої) і прогрів суміш при безперервному помішуванні на водяній бані. Через годину клей відстоїться і його можна використовувати.
  5. Казеїновий клей з молока може клеїти фаянс, дерево, пластик і кераміку. Щоб зробити клей, профільтруйте скисле знежирене молоко через вату або фільтрувальний папір. Що залишився на фільтрі казеїн промийте водою, зав'яжіть в ганчірочку і прокип'ятіть, щоб видалити залишки жиру. Що залишився казеїн потрібно висушити, після чого він готовий для приготування клею. Казеїн з бурою (10 до 1) змішайте в тісто, додайте 2 частини води і використовуйте клей протягом 2-3 годин, інакше він pасохнет.
  6. Казеїновий клей можна виготовити з сиру, додаючи до нього нашатирний спирт по краплях до тих пір, поки не вийде прозора драглиста маса. Якщо ж додати ще кілька крапель формаліну, то клей придбає водотривкі властивості.
  7. Відмінний клей для гуми можна зробити, виготовивши розчин гуми. Для цього дрібно накришених м'яку гуму наполягають кілька діб в авіаційному бензині (краще використовувати авіаційний). Залиште розчин у відкритому і досить теплому місці поки він не загусне.