Як отримати візу в Литву. Як дізнатися дату отримання візи в литву.

Отримання візи в Литву не представляє для росіян особливої проблеми. Достатньо лише уважно поставитися до підготовки пакета документів. Литовська короткострокова віза є шенгенською і дає право переміщення по всіх країнах угоди. Але працівники консульства вимагають, щоб при оформленні візи в їх країну основною метою перебування була саме вона.
Вам знадобиться
  • - закордонний паспорт;
  • - внутрішній паспорт, свідоцтва про народження дітей;
  • - фотографія;
  • - заповнена та роздрукована візова анкета;
  • - підтвердження мети поїздки;
  • - страховий поліс;
  • - дорожні чеки або виписка з банку;
  • - копії квитків.
Інструкція
1
До пакету документів на візи литовські дипломати підходять дуже вимогливо. Вам доведеться надати їм документальні підтвердження того, з якою метою ви їдете в країну, де збираєтеся зупинитися, коли і як повертатися і на що жити.
2
Якщо ви забронювали в Литві готель або апартаменти, підтвердження броні одночасно послужить і обґрунтуванням мети поїздки. В інших випадках знадобиться додатковий документ, наприклад, запрошення приймаючої сторони (воно послужить і підтвердженням проживання) або лист від роботодавця та ін.
3
Литовське консульство вимагає від претендентів на візу також підтвердження фінансової спроможності. У цій якості приймаються дорожні чеки, які можна купити в будь-якому банку, або виписка з банківського рахунку не старше однієї неделі.Подтверждаемая сума повинна бути не менше 40 євро на людину на кожен день запланованого перебування в країні. Наприклад, для вояжу на 10 днів - 400 євро для одного заявника і 800 для двох.
4
Вимоги до страхового полісу стандартні для Шенгену: покриття не менше 30 тис. Євро, дія по всій території угоди, дію протягом усього терміну поїздки. Додаткове обмеження: не приймаються поліси, заповнені від руки. Тільки роздруковані на принтері.
5
Потрібно буде також надати копії квитків туди і назад і їх бронь.
6
Вимоги до закордонного паспорту стандартні: не досягли 10 років, дійсний не менше 3 місяців після запланованого повернення, незгірш двох чистих страніц.Дополнітельно потрібно буде пред'явити внутрішній паспорт з відміткою про реєстрацію за місцем проживання або інший документ, що підтверджує реєстрацію, а дітям - свідоцтво про народження та його копію.
7
Візову анкету можна скачати на сайті консульства. Або там же заповнити в електронному вигляді і распечатать.На сайті представлені також вимоги до фотографії.
8
Консульський збір приймається касою консульства готівкою в євро (35 євро звичайна віза і 70 термінова), дуже бажано без сдачі.Пріем ведеться без запису, в порядку живої черги в день обращенія.Готовая віза видається через 5 робочих днів, точну дату назвуть при прийомі документів.
Незважаючи на свої скромні розміри і історичну блідість Литва є досить привабливою державою з туристичної точки зору. Втім, візовий режим деякий час стримував туристичний запал, проте з моменту вступу країни в Шенген ситуація змінилася. Литва є однією з країн ЄС, відповідно отримання візи регулюється принципами Конвенції про застосування Шенгенської угоди.
Інструкція
1
Щоб віза виявилась у вас на руках, зберіть і передайте в офіційне представництво необхідні документи, що встановлюють вашу особистість, мета поїздки і т.д.
2
Згідно Конвенції ви можете отримати візу в наступних випадках: - Литва є основною метою вашої поїздки; - якщо ви маєте намір відвідати інші країни Шенгенської угоди, але в Литві плануєте перебувати переважно; - через Литву буде здійснено в'їзд в Шенгенську зону (в тому випадку, якщо важко визначити переважну країну перебування).
3
Перед тим, як оформити візу , визначитеся, який вид документа вам потрібен: бізнес-віза, туристична, транзитна, гостьова, національна або УТД. Її оформлення займає від 5 до 10 діб, але цей термін можуть і продовжити у зв'язку з нововиявленими обставинами.
4
При оформленні візи до Литовської Республіки необхідно надати наступний пакет документів: - закордонний паспорт (термін його дії повинен перевищувати термін дії запитуваної візи не менше ніж на 3 місяці); - заява про видачу Шенгенської візи, заповнена і підписана заявником особисто. За неповнолітніх громадян заяву підписують батьки або законні представники; - 2 кольорові фотографії в розмірі 3,5х4,5 мм (не більше року давності і з зображенням особи не менше 70%); - паспорт громадянина РФ і копії всіх сторінок; - страховий поліс на час запитуваної візи (сума страхування повинна складати не менше 30 тис. євро на людину); - документ, що підтверджує мету поїздки в Литву; - консульський збір; - документи, що підтверджують вашу платоспроможність (виписка про стан банківського рахунку , отримана не пізніше п'яти робочих днів до дати подачі документів на візу ).
5
Заява про видачу візи потрібно подавати не раніше, ніж за 3 місяці планованої поїздки. В наданих документах повинна міститися повна і достовірна інформація, яку підтверджуєте підписом в заяві про видачу візи. Якщо будуть присутні ознаки підробки або не відповідають дані дійсності, то це призведе до відмови у видачі візи або до заборони на в'їзд на територію Литви.