Як розплачуватися в інтернеті. Як заплатити за електроенергію через інтернет.

Зробити покупку в інтернеті можна за допомогою банківської карти або різних електронних платіжних систем. З останніх найпопулярніші Webmoney і «Яндекс Деньги», але часто інтернет-магазини та інші сайти, які здійснюють продаж тих чи інших товарів і послуг, ними не обмежуються.
Вам знадобиться
  • - банківська карта;
  • - електронний гаманець в тій чи іншій електронній платіжній системі;
  • - достатня сума на рахунку карти або в гаманці для здійснення покупки
Інструкція
1
При оформленні замовлення виберіть найбільш зручний спосіб расчета.Еслі це банківська карта, вам запропонують ввести її номер, ім'я власника, термін дії та тризначний код, вказаний на звороті (останні три цифри поруч із зразком вашого підпису) .Після команди на оплату система може зажадати додатковий ідентифікатор. Наприклад, одноразовий пароль, спрямований вашим банком по смс. Але це залежить від заходів забезпечення безпеки розрахунків, використовуваних конкретної кредитної організацією, яка випустила карту.
2
Багато банків для забезпечення безпеки покупок в інтернеті пропонують своїм клієнтам випуск так званих віртуальних карт. Найчастіше на практиці пластикової карти як такої немає, банк повідомляє власнику тільки дані, необхідні для введення при проведенні платежа.Достоінство цих карт в тому, що на них можна перевести тільки ту суму, яку ви плануєте витратити на покупку.
3
Оплатити багато послуг можна через інтернет-банк. Для цього потрібно вибрати в інтерфейсі системи розділ «Платежі», знайти свого провайдера і зробити платіж, вводячи потрібні дані по запиту інтерфейсу сістеми.В якості додаткового ідентифікатора при проведенні платежу можуть знадобитися одноразовий чи постійний пароль, змінний код зі скретч-карти або чека з банкомата чи іншій, залежно від банку.
4
При оплаті покупки з гаманця в тій чи іншій електронній платіжній системі виберіть відповідний спосіб оплати. Вам запропонують авторизуватися в системі, ввести суму оплати (у деяких випадках вона може бути вже введена автоматично) і пройти додаткову ідентифікацію залежно від конкретної системи.