Як видалити клей. Як працювати з клеєм.

Видалити плями від клею - непросте завдання, і чим краще клей, тим складніше його видалити. Адже завдання клею прямо протилежна - міцно утримуватися на поверхні. Тому при роботі з клеєм дотримуйтеся обережності і використовуйте спецодяг, це допоможе уникнути потім труднощів з видаленням клею.

Якщо ж прибрати клей все ж необхідно, спробуйте один з таких способів:

  1. Суперклей висихає майже моментально, залишаючи на одязі щільні, добре помітні плями. Боротися з засохлим суперклеєм марно, а от поки він ще не встиг затвердіти, його можна прибрати з одягу за допомогою ацетону. Тримайте ацетон під рукою, коли працюєте з суперклеєм. Не використовуйте цей рада, якщо одяг синтетична - ацетон разом з клеєм розчинить і тканина.
  2. Нітроцелюлозний клей утворює на тканині блискучі плями з гладкою твердою поверхнею. Протріть пляму ацетоном. Якщо одяг з ацетатного шовку, то цей спосіб використовувати не можна.
  3. Каучуковий клей залишає еластичну міцну корочку. Її можна зняти за допомогою бензину чи бензолу. Після завершення роботи підсушити тканину можна тальком.
  4. Клей рослинного походження залишає плями жовтого та коричневого кольору. Акуратно постукуйте пляма губкою або м'якою щіткою, змочивши її в суміші 70 мл дистильованої води, 20 мл спирту і 10 г аміачної соди, після чого ретельно і рясно промийте водою.
  5. Желатин і столярний клей мають тваринне походження. Плями від нього спочатку липкі, потім твердіють, а при намоканні випускають неприємний запах. Щоб видалити клей, свіжа пляма просто замочіть в холодній воді на кілька годин, а потім виперіть в гарячій. Старі плями замочіть в теплій воді, пляма можна буде зчистити тупий гранню ножа. Прополощіть кілька разів тканину, місце забруднення потріть губкою. Сушити тканину треба в добре провітрюваному приміщенні.
  6. Щоб видалити клей для плитки, що залишився на поверхні після завершення робіт, скористайтеся одним із спеціально розроблених для цього препаратів, наприклад, продуктів Atlas Concorde.
  7. Для видалення клею від етикетки на пластмасі можна спробувати ацетон, скипидар або уайт спирт, проте краще придбати спеціальний спрей для зняття етикеток, який можна знайти в магазинах канцтоварів.

У кожному разі свіжа пляма віддаляється набагато простіше, ніж старе, тому постарайтеся видалити його відразу після появи.