Як поміняти масло в коробці автомат. Яке заливати масло в коробку автомат.

Час, коли потрібно міняти масло в автоматичної коробці передач, залежить від типу АКПП, від умов експлуатації автомобіля. В нормальних умовах заміна повинна проводитися кожні 70 тисяч кілометрів пробігу (або через 2 роки). В умовах, які відрізняються від нормальних (наприклад, жаркий або холодний клімат, експлуатація машини з повним завантаженням) масло міняється через 25 тисяч кілометрів (або через 1 рік) .Отже, масло в коробці автомат можна поміняти наступними способами.
Інструкція
1
Цей спосіб знайшов найбільше поширення. Злити масло можна або шляхом зняття піддона, або через зливну пробку. Заливати масло потрібно через отвір для щупа. Однак у цього способу є недолік: зливається тільки половина обсягу, і необхідно повторити процедуру зливу кілька разів.
2
Для цього способу знадобиться спеціальне обладнання, тому даний метод широко застосовується на станціях заміни масла. Масло викачується насосом через тонкий шланг, який просовується через щуп для контролю масла. Однак шланг не доходить до самого дна піддону, тому процедуру доводиться повторювати кілька разів, щоб висмоктати все масло . Цей метод зручний тим, що для нього не потрібне розбирання або яма.
3
І спосіб, який застосовується фахівцями: - Шланг від автомата до радіатора знімається, і на його місце підключаємо схожий, але більш довгий, другий кінець якого вставляється в порожню ємність. Потім заводимо двигун, і масло само зливається. Після зливу двигун необхідно заглушіть.- Через щуп заливається близько 4 літрів дешевого масла для промивки. Заводимо двигун і зливаємо це масло . Потім все завінчівается і заливається якісне масло . Двигун потрібно заводити після затоки перших 3 літров.Данний спосіб забезпечує найбільш повну заміну масла і ще й промивається гидротрансформатор.Помните, що своєчасна і якісна заміна масла продовжить термін служби вашого АКПП і забезпечить комфортну і безпечну їзду.
Замінити масло, в коробці передач, можна в будь-якому з сервісних центрів, але навіщо витрачати гроші на сервісний центр, якщо це не важко зробити самим, у власному гаражі. Забігаючи вперед, скажу відразу, масло в коробці не піддається дії кіптяви, конденсату або впливу палива, а єдиним, що його забруднює, є мікроскопічні частинки, що утворилися внаслідок тертя деталей коробки передач при роботі.

Для чого ж взагалі потрібна заміна масла? Справа в тому, що нормальна температура роботи автоматичної коробки передач 95 градусів, будь-яке перевищення цієї норми призводить до зносу масла, а якщо температура підніметься вище 200 градусів, масло звариться. В сучасних маслах використовується багато присадок перешкоджають корозії і піноутворення, які з часом теж втрачають свої свойства.Необходімо враховувати, що перед тим як поміняти масло в коробці автомат, в першу чергу необхідно перевірити його рівень, за допомогою щупа, на ньому легко побачити, який Зараз рівень. Якщо він низький, то машину краще відбуксирувати в гараж, або в автомайстерню. Перевіряти рівень треба при гарячої коробці. Краще проводити це при різних положеннях важеля вибору діапазона.Замена виробляється за стандартною методикою: заганяємо машину на яму, естакаду або просто піднімаємо на підйомнику, знімаємо піддон, зливаємо відпрацьоване масло і замінюємо фільтр, після ставимо піддон назад, і через горловину заповнюємо новим маслом. Якщо поміняти масло таким способом, може залишитися до 2/3 старої рідини в гидротрансформаторе, що призведе до потрапляння в нове масло старих забруднень. Щоб уникнути цього в деяких автомобілях передбачена спеціальна пробка, про яку бажано дізнатися заздалегідь проконсультувавшись з фахівцем, або вивчивши інструкцію до автомобіля, в якій вона обов'язково буде зазначена. Масло бажано міняти вчасно, як часто необхідно міняти масло вказано в інструкції до автомобілю.Еслі автомобіль пройшов значний пробіг або піддавався високих навантажень, то при заміні масла в коробці бажано використовувати різні присадки і промивки, які не тільки дозволяють очистити коробку від старого сміття і прочистити канали, а й позбавить деталі від нагару, підготувавши коробку передач до заміни масла. Під час експлуатації потрібно регулярно контролювати рівень масла і виявивши на щупі низький рівень, пошукати протечку і усунути її.