Як мити підлоги.

Миття підлоги - питання не тільки дотримання необхідної гігієни. Миття підлоги - це одночасно догляд за покриттям підлоги. А значить, від правильного миття підлоги безпосередньо залежить його зовнішній вигляд і термін служби, тобто проміжок часу до того неприємного моменту, коли доведеться витратити круглу суму для заміни підлогового покриття, а також витримати всі пов'язані з цим незручності.
  1. Паркетна підлога. Кращий друг такої підлоги - пилосос. Саме цей інструмент наведення чистоти для паркету цілком безпечний. Звичайно, мити підлоги теж іноді необхідно, але ні в якому разі мокрою ганчіркою, тільки злегка вологою. А щоб це не доводилося робити занадто часто, подбайте про грязеулавлівающей системі на вході. Пісок, що знищує захисний лаковий шар паркету, набагато простіше не пустити в приміщення, ніж регулярно усувати. Обов'язково закріпіть на ніжках меблів захисні фетрові або повстяні кружечки. І не розраховуйте, що килим врятує паркет. Навпаки, накопичивши під своєю поверхнею пісок, він перетвориться на великий аркуш наждачного паперу, руйнує паркет.
  2. Лінолеум та інші полімерні покриття. Для такої підлоги необхідно попередньо наносити спеціальні засоби на основі мильних розчинів. Вони забезпечують утворення захисної плівки, що захищає підлогу від забруднення і освіти потертостей. Як правило, виробник покриття рекомендує найбільш підходящі для нього миючі засоби. 1-2 рази на тиждень проводять звичайну прибирання з його застосуванням, а 1-2 рази на рік - генеральне чищення за допомогою спеціального очищувача.
  3. Ламіновані покриття. В цьому випадку первинна обробка обмежується обробкою швів за допомогою спеціальної пасти і наступним поліруванням. Залишати такий підлогу вологим або тим більше мокрим не слід - покриття може увібрати вологу, знебарвитися і навіть разбухнуть.
  4. Епоксидне покриття схильне до стирання, тому не рідше 1 разу на місяць на них слід наносити захисний шар. Засоби з вмістом лугу можуть привести до знебарвлення покриття.
  5. Килимове покриття. Зрозуміло, мити підлоги, покриті ковроліном, неможливо. Основний догляд здійснюється за допомогою пилососів, оснащених спеціальними щітками для вилучення пилу і забруднень з глибини покриття. Вологе прибирання полягає в розпиленні спеціального очищувача, а для натуральних матеріалів - сухий пудри.
Прибирання приміщень та миття підлоги - це необхідна процедура, яку потрібно виконувати періодично. Поступово скапливающаяся пил і бруд не тільки псують вигляд кімнат, але і можуть стати причиною поширення різних інфекцій.

Підготовка підлоги

Винесіть з кімнати предмети меблів (столи, стільці, килимки тощо), які можуть перешкодити майбутню роботу. Якщо на залишилися предметах є пил або бруд, бажано їх попередньо протерти вологою ганчіркою, це запобігатиме потраплянню сміття на чисту підлогу. Попросіть також своїх домочадців не ходити по кімнаті, відправте їх на прогулянку, якщо ви плануєте мити підлоги у всій квартирі. Подбайте про те, щоб миттю підлог не заважали домашні тварини, досить часто причиною забруднення є їх брудні лапи.

Підметіть підлогу

Перш ніж приступити до миття підлоги, приберіть з нього все сміття, для цього його можна пропилососити або підмести . Цей етап може здатися зайвим, однак він сильно полегшує процес миття, статева ганчірка не збиратиме на собі крихти, шерсть тварин, обривки паперів і т.д. Крім того, наявність частинок твердих крихт може привести до утворення подряпин на поверхні підлоги.

Миючий засіб

Приготуйте воду для миття підлоги, для цього залийте в відро миючий засіб (якщо ви його використовуєте) і розбавте його достатньою кількістю води . Миючий засіб використовуйте строго відповідно до норм, зазначеними в інструкції на його упаковці, зайве його кількість може привести до пошкодження деяких покриттів підлоги.
Воду можна розбавити і звичайним засобом для миття посуду.

Миття підлоги

Миття підлог - процедура досить стандартна, починайте з кутів кімнат, від стіни протилежної до входу в кімнату. Підлоги мийте невеликими ділянками, періодично змочуючи ганчірку для підлоги. Якщо підлоги занадто брудні вимийте їх кілька разів. При першому проході не віджимати ганчірку занадто сильно, нехай вона буде досить мокрою. Залиште підлогу мокрим, щоб бруд на ній небагато обмякла, потім протріть його ще раз, тепер вже віджатою ганчіркою. При необхідності повторіть цю процедуру. Намагайтеся не наступати на ті ділянки підлоги, які ви вже вимолити, мокрі підлоги швидко збирають на своїй поверхні частинки пилу і бруду. Якщо вам доводиться це робити, одразу ж протирайте ці ділянки, поки бруд на них не встигла висохнути.
Міняйте воду, якщо ви бачите, що вона занадто брудна.

Висушіть підлоги

Після того як миття підлог буде закінчено, ретельно висушіть їх. Не варто робити це за допомогою сухої ганчірки, намагаючись прибрати з підлоги зайву воду, це може привести до появи на ньому великих розлучень. Відкрийте двері та вікна і провітріть приміщення, підлоги повинні висохнути природним шляхом.