Як зробити гамак своїми руками. Як зробити садову гойдалку самому.

Гамак представляє собою прекрасне споруда, яку можна використовувати для відпочинку. Будучи чимось середнім між диваном і кріслом, він може стати нестандартним прикрасою дачної ділянки, виготовити його можна самостійно з підручних матеріалів. Як зробити гамак своїми руками?
Вам знадобиться
  • Щільна тканина, білизняний шнур, тасьма
Інструкція
1
Матеріали для виготовлення гамака можуть бути найрізноманітнішими. Основні з них - сітка або тканину. Можуть знадобитися також дерев'яні рейки, шнур, декоративні подушки, тасьма, мереживо. Підходящу тканину можна підібрати під ваш стиль, інтер'єр і смакові уподобання; вибір на прилавках магазинів, що торгують текстилем, досить великий.
2
Стійкий і зручний гамак може вийти з тканини. Для нього не знадобляться рейки, в цьому його перевага. Ще один плюс - такий гамак стійкий до перевертання, а тому більш безпечний.
3
Щоб зробити гамак своїми руками, вам знадобиться тканина довжиною більше двох метрів і шириною один метр. Запасіться білизняним шнуром, він піде на стропи. Діаметр шнура - 5-7 мм, довжина близько 17 м. Пригадується тасьма шириною в 4 см і довжиною більше 3 м.
4
Тканина підшийте з усіх боків. Від тасьми відріжте дванадцять смужок довжиною по 10 см. Ці смужки стануть матеріалом для приготування петель. Петлю слід скласти навпіл і прикласти до полотнища так, щоб вона заходила на полотно на пару сантиметрів спереду і ззаду. Утворені у вас шість петель розташуйте один від одного на відстані приблизно в 20 см. Для надійності прострочите кожну петлю нитками. Вузький край полотна прошийте тасьмою для того, щоб прикрити петлі. Це забезпечить міцність і додасть гамака кращий вигляд.
5
Щоб доробити гамак, треба прогнати через петлі шнур. Сформуйте стропи довжиною не менше 70 см, складатися вони будуть з двох шнурів. Кінці шнура щільно зшийте між собою для утворення замкнутої системи. Укладіть стропи на відстані 50-55 см від краю полотна і перев'яжіть. Хвостики послужать для формування петлі, на якій гамак буде кріпитися. Гамак практично готовий до експлуатації.
6
Кріпити гамак потрібно на висоті 1,5 м від поверхні землі. Відстань між розтяжками зробіть близько трьох метрів. Якщо для кріплення ви вибрали дерева, то переконаєтеся в їх надійності - товщина стовбура повинна бути достатньою. За відсутності відповідних дерев можуть бути використані штучні опори. Зробити їх можна з металевих труб або дерев'яних стовпів, вкопаних у землю не менше ніж на півтора метра. Приємного відпочинку! Також для того, щоб виготовити гамак самостійно, можна спробувати сплести його, але такий спосіб більш складний і довгий.