Як мити вікна.

Чисті вікна - не просто елемент гігієни житла і ознака акуратності господині, це важливий фактор відмінного настрою і благополуччя в домі. Адже давно доведено, що брак сонячного світла призводить до депресій і посилює стреси, а в кінцевому підсумку негативно позначається навіть на здоров'я мешканців будинку. А значить, мити вікна необхідно, і краще робити це правильно.
  1. Для миття вікон оптимально підходить не надто спекотна і безвітряна погода. Якщо скло буде сохнути занадто швидко, на ньому може утворитися райдужна плівка, яку буде потім дуже складно прибрати.
  2. Насамперед, помийте раму. Для цього добре підходить розчин рідких миючих засобів в теплій воді з додаванням пари столових ложок нашатирного спирту на кожен літр розчину. До речі, нашатирний спирт допоможе позбутися плям на стеклах. Якщо рама пофарбована олійною фарбою, то соду в розчин додавати не можна, від неї фарба стане тьмяною.
  3. В першу чергу миють внутрішню поверхню стекол і рам. Скло слід вимити розчином, а потім вичистити сухою ганчіркою спочатку у вертикальному, а потім у горизонтальному напрямку. Бажано, щоб рідкі і аерозольні препарати не потрапляли на поверхню рам. Починайте миття вікна знизу, поступово переміщаючись вгору: з вологого скла патьоки видаляються набагато простіше, ніж з сухого.
  4. Здавна було прийнято мити вікна зубним порошком або порошкоподібною крейдою. 2-3 ложки порошку необхідно розчинити у склянці води до отримання однорідної суміші, після чого змочують в ній тканину і протирають нею обидві сторони скла. Після висихання маси протріть скло газетним папером або сухою м'якою тканиною до повного видалення залишків крейди.
  5. Якщо скла сильно потьмяніли, то додайте в літр води дві столові ложки оцту. До речі, миття вікон таким розчином допоможе відлякати мух. Такий же ефект буде, якщо додати у воду кілька крапель гасу.
  6. Зріз сирої картоплі також відмінно очищає скло. Залишки крохмалю змийте водою і витріть скло насухо. Додавання в воду крохмалю (на літр води столову ложку) також допоможе додати стеклам блиск.
  7. Ще один спосіб отримати блискучі скла - використовувати солону воду.
  8. Плями від мух в старовину видаляли свіжим зрізом цибулини.
  9. Пластиковий профіль слід мити за допомогою спеціальних складів, рекомендованих виробником профілю.