Як правильно скласти план. Як складати план на день.

В наш стрімкий час деколи складно встигнути виконати всі справи, що нагромадилися. Якщо ви хочете йти в ногу з часом, вам не обійтися без добре складеного плану . Пам'ятайте - якщо у вас немає власних планів на життя, хтось обов'язково знайде для вас місце в своїх плану х.
Вам знадобиться
  • Ежедневник, авторучка
Інструкція
1
Щоб все встигати, треба чітко уявляти собі, які справи є найважливішими у вашому повсякденному житті, а як виконувати будь можна і знехтувати. Визначитися з пріоритетами вам допоможе щоденне планування. Звичайно, воно потребує часу, але вигоди, які дає упорядкування ваших справ, з лишком переважать ці часові витрати.
2
Перше правило планування: чи не відкладай на завтра те, що потрібно зробити сьогодні. Якщо перед вами стоїть не надто складна повсякденна задача, виконайте її негайно. Дрібні необхідні справи мають властивість швидко накопичуватися і перетворюватися на справжній вантаж турбот.
3
Плануючи виконання поставлених перед вами завдань, скомпонуйте їх за місцем і часом. Поїздку на ділову зустріч цілком можна поєднати з походом по магазинах, якщо вони знаходяться неподалік.
4
Вирішуйте питання не раніше, ніж вони виникають. Передбачливість, звичайно, важлива, але іноді вона переходить межу розумного. Розбиратися з проблемами потрібно лише тоді, коли вони встають перед вами на весь свій зріст і вимагають дозволу. Вчіться не допускати перетворення дріб'язкових завдань в грандіозні проблеми, які потребують потужних зусиль з вашого боку.
5
Не намагайтеся вирішити всі питання в один день. Розсортуйте задачі по мірі їх значимості для себе. У тижні сім днів, і для кожного дня знайдеться свій набір завдань.
6
Делегируйте повноваження своїм близьким. Марно намагатися зробити все сама. Порадьтеся з членами сім'ї та з'ясуйте, яку частину ваших повсякденних турбот вони можуть взяти на себе. Пам'ятайте, що деякі справи краще робити однією великою дружною командою. Крім усього іншого, така співпраця сприяє зміцненню відносин.
7
Візьміть за правило складати план на день ввечері попереднього дня. Використовуйте для цього щоденник, який вам приємно взяти в руки. Можна помітити в ньому найважливіші заходи на кілька днів вперед, а потім додавати справи по мірі їх виникнення.
8
Використовуйте систему позначок важливості. Це можуть бути знаки оклику, кількість яких буде вказувати на ступінь значущості заходу. Не перестарайтеся, трьох знаків оклику підряд цілком достатньо для такої важливої справи, як комунальні платежі.
9
Намагайтеся писати кожен пункт плану як вже виконаний, у вигляді дієслова доконаного виду в минулому часі: «Купила подарунок чоловікові». Це формує у вас образ вже зробленої справи і повинно допомогти в здійсненні запланованої події.
10
Коли план на день складено, оцініть його ще раз. Дайте відповідь для себе на питання: коли повинен початися і закінчитися ваш день, щоб всі заплановані справи опинилися виконаними? Подумайте, чи не потрібно перебудувати черговість справ, перегрупувавши їх за ступенем важливості.
11
Закінчуйте свій день підбиттям підсумків. Контроль над виконанням плану повинен також увійти у вас в звичку. Скоро ви самі помітите, що планування робить ваше життя менш метушливим і більш комфортною.
Відео по темі
 http://www.youtube.com/watch?v=oVq-nkPOmjw