Як мити посуд.

Миття посуду - справа нехитра, проте і тут є свої секрети, які допомагають зробити цей не надто захоплюючий процес простіше, швидше і навіть безпечніше.

Почнемо з безпеки:

  1. Для миття посуду використовуються різні мийні засоби. Попри велику кількість брендів і різноманітність реклами, склад їх приблизно однаковий: це поверхнево-активні речовини (те, що піниться, або простіше кажучи - мило), пом'якшувачі води і віддушки, що додають складом приємний запах. Все це в комплексі добре справляється з різними забрудненнями посуду, але абсолютно не призначене для вживання людиною всередину. А значить, після миття посуду її необхідно сполоснути чистою водою 2-3 рази, інакше залишки хімічних компонентів миючого засобу на ній залишаться і будуть згодом з'їдені з їжею та напоями.
  2. Краще мити посуд в гарячій воді (40-50 градусів) , це полегшить видалення жиру. Однак пам'ятайте, що кришталь від гарячої води може потемніти і стати каламутним, а глазур деяких видів фаянсу - розтріскатися.
  3. Іноді готових складів для миття посуду немає під рукою, а мити посуд потрібно. В цьому випадку можна розчинити у воді звичайну питну соду. У гарячій воді вона чудово видаляє жир. У разі ж, якщо і гаряча вода недоступна, використовуйте кальциновану соду, вона більш активна і допоможе відмити жир навіть при кімнатній температурі. Якщо соди також не виявилося, доведеться скористатися звичайним милом. Для поліпшення результатів додайте в розчин кілька крапель нашатирного спирту, в цьому випадку посуд виявиться чистіше.
  4. Фарфор, скло і особливо кришталь неприпустимо мити пастами, що містять абразивні речовини, і вже звичайно не можна торкатися до них металевими щітками і мочалками. Будь-яка подряпина на поверхні подібного вироби може спрацювати як риса, проведена склорізом.
  5. Ємність, де знаходилися яйця, тісто, кефір або молоко, спершу обполосніть холодною водою, і лише потім - гарячою. Нагрівання призведе до денатурації білків, і вони міцно пристане до поверхні.
  6. Коричневий наліт всередині заварника усувається розчином соди (чайна ложка на склянку). Краще залити розчин в чайник на всю ніч.
  7. Осад, що з'являється в чайнику або вазі для квітів можна прибрати за допомогою оцту. Залийте в посудину розчин чайної ложки есенції в літрі води.