Як зробити народну ляльку.

Народна лялька - величезний і незаслужено забутий пласт нашої історії. На щастя, зараз інтерес до звичаїв і традицій наших предків повертається. Давайте спробуємо зробити традиційну ляльку-оберіг . Для цього не потрібно ніяких особливих навичок і вмінь. Для виготовлення ляльки не варто використовувати нову тканину, краще візьміть клаптики від ношеного одягу. Особливо якщо з цим одягом у вас пов'язані приємні спогади. Тоді й лялька буде нести в собі позитивну енергетику.
Вам знадобиться
  • Два клаптя світлої тканини 40х40 см і 20х20 см.
  • Клаптик білої тонкої тканини 40х40 см.
  • Червоні нитки бавовняні або вовняні.
  • Красиві клаптики і тасьма для виготовлення одягу
Інструкція
1
Перш за все, зробимо тіло ляльки. Візьміть клапоть світлої тканини 40х40 см і скачайте його в щільний валик. Закріпіть кінці валика, щільно обмотавши їх нитками. Складіть навпіл. Це буде туловіще.Голова ляльки буде там, де знаходиться згин. Зробіть такий же валик з меншого клаптя світлої тканини. Це будуть ручкі.Мисленно розділіть великий валик навпіл, зробіть позначку - це буде талія. Верхню частину розділіть подумки ще раз навпіл, зробіть позначку - це буде груди ?. Візьміть маленький валик і вкладіть його всередину зігнутого великого валика, орієнтуючись на позначку грудей. Закріпіть ручки, зробивши кілька витків ниткою спочатку на рівні «шиї», потім на рівні «під пахвами» і нарешті навхрест через груди і спінку.У вас повинна вийти фігура у формі хреста.
2
Приступаємо до оформлення особи. Для цього візьміть клапоть білої тканини і розстеліть його. Тіло ляльки покладіть на цей клапоть, головою в центі. Ручки повинні бути спрямовані до діагональних кутах, а тіло лежати на третьому кутку тканини. Візьміть четвертий кут тканини і загорніть його, накривши тіло ляльки. Таким чином, клапоть виявився складеним навпіл по діагоналі. В центрі матеріалу починаємо збирати краю, немов надягаємо хустинку. Розправляємо тканину, щоб у ляльки не було зморшок на обличчі. Міцно обмотуємо ляльці область шеі.По віруваннями давніх слов'ян ляльок завжди робили без обличчя. Вважалося, що лялька, у якої немає обличчя, залишається неживим істотою, і ніяка зла сутність не може в неї вселитися, щоб шкодити господарям ляльки.
3
Зробимо сорочечку. Два діагональних кута «лежать» вздовж ручок ляльки. Акуратно оберніть куточками місце, де будуть долоньки, і закріпіть кількома витками ниток. Зберіть вільні краї тканини навколо талії і закріпіть нитками, так щоб у вас утворилися пишні рукава.Осталось нарядити ляльку. Спочатку зробимо повойник. Повойник - це налобний пов'язка. Її прикрашали бісером і вишивкою. Візьміть шматочок красивою тасьми, бажано з візерунковим краєм. Оберніть його навколо чола ляльки і акуратно закріпіть на потилиці. Надіньте на голову ляльці хустинку, так щоб верхній зріз тасьми-повойник залишився закритим.
4
Тепер потрібен сарафан. Зробіть з красивою тканини спідничку, закріпіть її на талії. Зрізи тканини і обмотку закрийте тасьмою, з цієї ж тасьми зробіть і лямочки сарафана. Залишилося нарядити нашу ляльку в фартушок, і справу зроблено. Ви можете зробити й інший наряд, наприклад, прикрасити ляльку розшитій душегрейкой, можете зшити для ляльки не просто сарафан, а святкову спідницю з поневой. Ляльку можна одягнути в традиційний наряд вашої місцевості ... Все залежить тільки від вашої фантазіі.Еслі зробити валик-ручки довші в два рази і посадити на нього два валика-тулуба, вийде обрядова лялька «наречений і наречена» Цю ляльку було прийнято дарувати нареченим, щоб все життя міцно трималися один за одного.
Зверніть увагу
Першу зроблену ляльку дарувати або віддавати в чужі руки не прийнято - погана прикмета.
Корисна порада
За правилами ляльку треба було робити за один вечір, не відриваючись на інші справи. Наші предки вважали, що якщо справа починати двічі, то ніякого толку з нього не вийде.