Як зробити саморобку з дерева.

Природні матеріали приємно використовувати для виробів. Тепле дерево добре піддається обробці навіть жіночими руками. Вигадливо вигнуті гілки яблуні обіграйте в практичному виробі. Зробіть оригінальний сувенір, на який можна вішати прикраси.
Вам знадобиться
 • - проста дерев'яна рамка
 • - міцна гілка яблуні
 • - гострий ніж
 • - ножівка
 • - наждачний папір (грубозерниста і мелкозернистая)
 • - прозорий лак
 • - кисть
 • - саморізи
 • - викрутка
 • - шматок оксамитової тканини
 • - ножиці
 • - меблевий степлер
Інструкція
1
Для падлюка використовуйте міцну яблуневу гілку. Залиште на ній тільки ті відгалуження, які не будуть гнутися і ламатися після видалення кори. Зайве відпиляйте ножівкою. Гострим ножем зчистіть кору. Робіть це обережно і ретельно, щоб не порізатися і не пошкодити гілку. Очищену заготовку необхідно добре просушити. Покладіть гілку поруч з гарячою батареєю або з російської піччю. Потримайте її в теплі кілька днів.
2
Візьміть грубозернисту наждачку і ошкурьте гілку. Заготівля повинна стати гладкою, не мати задирок і залишків кори, щоб тонкі ланцюжки, які ви повісите на ваше виріб, що не чіплялися і не рвалися.
3
Покрийте саморобку першим шаром лаку для дерева. Використання прозорого лаку підкреслить красу натурального дерева. Після висихання лаку вся поверхня гілки стане шорсткою. Візьміть дрібнозернисту шкурку і знову пройдіться по вашому пристрою. Сдуйте утворився наліт. Знову покрийте виріб лаком. Просушіть лак і погладьте кінчиками пальців гілку, якщо десь залишилися шорсткості, то знову використовуйте дрібну шкурку і покрийте лаком. Заготівля повинна стати абсолютно гладкою.
4
Розберіть просту дерев'яну рамку. Обробіть поверхню самої рамки, пошкурьте і покрийте лаком. Колір лаку може збігатися з кольором яблуневої заготовки, а може й відрізнятися. Керуйтеся своїм смаком. Задник рамки покладіть на шматок оксамитової тканини, зробіть по ньому викрійку. Додайте до кожної сторони викрійки 2 см. Виріжте тканину. Обтягніть лицьову сторону задника оксамитом, закріпивши його із зворотного боку меблевим степлером. Розташовуйте скріпки так, щоб вони не були видні при складанні рамки, тобто по самим краях.
5
Зберіть рамку. Прикладіть до неї готову гілку. Закріпіть її зі зворотного боку задника саморізами. Рамку помістіть на стіні, а на стирчать гладких гілках розвісьте ланцюжки та браслети.
Корисна порада
З красивою корчі зробіть підсвічник. Ошкурьте знайдену корч. Покрийте її лаком. Встановіть на площині. Приклейте в зручному місці корчі подставочку під свічку. Розташуйте свічку так, щоб свічник не перевернувся.
Якщо ви хочете здивувати ваших гостей оригінальною і незвичайною дрібнички або прикрасою, зробіть їх своїми руками. Підсвічник «Ялинка» з дроту і бруска буде якраз тим, що вам потрібно.
Вам знадобиться
 • Дерев'яний брусок з перетином 50х50 мм;
 • Дріт з перетином 4 мм;
 • Інструменти - дриль, рубанок або столярний верстат;
 • Наждачний папір;
 • Фарби;
 • Дошка розмірами 70х70х25 мм.
Інструкція
1
Першим ділом виготовимо ствол нашого свічника. Подстрагіваем брусок на верстаті або вручну, наносимо на нього розмітку. Для цього шукаємо середину бруска, відзначаємо її. Потім від середини відміряємо приблизно по 5-7 мм в обидві сторони і ставимо позначки. З вершиною «ялинки» ми розібралися.
2
З протилежного кінця нам потрібно зробити відступ приблизно на 50 мм, на всіх чотирьох площинах наносимо олівцем поперечні лінії. Від точок, відзначених на вершині, потрібно повести лінії до протилежних краях, де знаходяться поперечні лінії. У нас вийде конус. Тепер перевернемо брусок і операцію розмітки повторимо.
3
Після розмітки всіх чотирьох площин можна робити розпили по вказаних лініях. Далі простругані сам конус і його гострі частини, зробивши на їх місці рівні 2-хмілліметровие майданчики.
4
Зробимо розмітку тепер для «гілок». Розділимо на три рівні частини конус, зробимо позначки на майданчику. Свердлимо отвори завглибшки 3-5 мм. В вершині піраміди теж робимо отвір. Свердла краще брати з діаметром на 0,2-0,3 мм менше діаметра дроту.
5
Робимо підставу підсвічника. Для цього беремо дощечку, прострагіваем її. Під кутом в 45 градусів врізаємо кромки. Зачищаємо наждачним папером всі проблемні місця.
6
Кріпимо до підставки конус. Це можна зробити, просвердливши отвори в конусі і в дошці і за допомогою дерев'яного штиря з клеєм тепер можна закріпити конус на підставці. Розфарбовуємо ствол коричневим, а підстава світло-зеленим кольором.
7
Гілки ми робимо з дроту, нарізаною на шматочки. Нам знадобляться по чотири відрізка з довжиною 115 мм, 75 мм і 50 мм. Загинаємо краю дротяної «гілки» під кутом в 45 градусів. Перший кінець повинен складати 10 мм, а другий - 5 мм.
8
Тепер готові гілки слід вставити в отвори в конусі, приготовлені заздалегідь. Знизу кріпимо довгі шматочки дроту, вище - середні і на вершину - короткі. А в вершину нашої «ялинки» можна вставити прямий шматочок зволікання завдовжки 10 мм.
Корисна порада
Красивий декоративний свічник готовий. Користуйтеся. Але не забувайте про правила пожежної безпеки.