Як вибрати шпалери.

В будь-якій кімнаті найбільшу площу мають стіни, а значить, їх оформлення робить вирішальний вплив на вигляд приміщення, на те, яка в ньому буде панувати атмосфера. Вибір шпалер задає стиль інших елементів інтер'єра, визначає теплу або холодну тональність його забарвлення.

Шпалери розрізняються за кольором, фактурі, якості і типу матеріалу, тому вибрати шпалери - непроста, хоча і розв'язувана задача.

 1. Якщо стеля в приміщенні низький, то придивіться до шпалер з вертикальною орієнтацією малюнка, якщо ж необхідно його візуально розширити, то малюнок повинен бути горизонтальним. Якщо приміщення дуже висока, то краще вибрати шпалери з крупнішим малюнком.
 2. Особливо ретельно підбирайте колір шпалер. Насичені яскраві кольори добре стимулюють до активної діяльності, а пастельні тони заспокоюють. Підбирайте колір відповідно до призначення приміщення.
 3. В добре освітленій кімнаті з південними вікнами надлишок сонячного світла можна компенсувати холодними відтінками шпалер (зверніть увагу, щоб вони були стійкі до вигорання), в кімнаті з вікнами на північ шпалери краще наклеїти теплих тонів .
 4. Синьо-блакитні відтінки візуально збільшують простір кімнати, а червоно-жовті навпаки, як би зближують стіни.
 5. Уникайте надмірно контрастного малюнка, адже від його постійного споглядання буде рябіти в очах.
 6. Шпалери по кольором не повинні збігатися з меблями, але і надмірних контрастів краще уникати. Пам'ятайте, що шпалери повинні підкреслювати інші предмети інтер'єру, а не затьмарювати їх.
 7. Малюнок з дрібних хаотично розкиданих плям дуже практичний, він дозволить приховати нерівності стін. Для однотонних гладких шпалер і стіни повинні бути ідеально гладкими.
 8. Для сухих приміщень, де не буде великих перепадів температур, добре підійдуть класичні паперові шпалери. Такі шпалери є екологічно чистими і безпечні для здоров'я людини. Однак вони неміцні, мити їх не можна і під прямими сонячними променями вони швидко вигорають.
 9. Вінілові шпалери міцні і довговічні. Їх можна мити, а значить, вони відмінно підходять для передпокою, кухні або санвузла. Такі шпалери погано пропускають повітря, тому заважають стінам дихати.
 10. Акрилові шпалери відрізняються меншою водостійкістю.
 11. Структурні шпалери призначаються для наступного фарбування. Перевагою таких шпалер є можливість повністю змінити колірну гамму приміщення без переклеювання шпалер.