Як посадити деревце.

Навесні і восени прийнято саджати дерева. Восени краще приживаються зимостійкі сорти - яблуні, груші, чагарник. Теплолюбні сорти краще садити навесні, щоб у них вистачило сил підготуватися до холодів. Садити дерева треба правильно, інакше вони не зможуть добре рости і розвиватися.
Інструкція
1
Виберіть підходяще для посадки місце. Воно має бути добре освітленим, без близького залягання грунтових вод. Ділянка для посадки дерева повинен бути досить просторим, щоб зростаюче деревце нічому і нікому не заважало, не затінює розвилася кроною інші посадки, самому дереву теж не повинно бути тісно, воно повинно вільно рости.
2
Далі слід викопати яму, розмір якої приблизно в 2 рази перевищує величину земляного кома біля коріння дерева. При копанні верхній і нижній шари кидайте в різні боки. Дно ями обов'язково розпушіть, щоб коріння легше заглиблювалися в грунт. В дно ями вбийте кілочок, до якого потім прив'яжете посаджене деревце .
3
Верхній шар землі з ями перемішайте з компостом або перегноєм, додайте родючої землі і мінеральних добрив. Нижній шар використовуйте не для засипки дерева, а для усунення ям на ділянці - він не родючий. Саджанець поставте в яму, акуратно розправивши коріння, і поступово засинайте землею. Коли засипле, утрамбуйте землю, не забувши залишити прикорневой коло для кращого поливу.
4
Прив'яжіть деревце до кілочка м'якою мотузкою у вигляді вісімки. Рясно полийте саджанець, замульчируйте грунт навколо стовбура перегноєм, торфом, сіном або іншим натуральним матеріалом, щоб менше випаровувалася волога.