Як садити хосту. підготовка ями для хост.

Хоста - одне з найпопулярніших садових рослин. Важко уявити собі сад, в якому немає дивно красивих листя хости або її ніжних дзвонові квітів. Популярність хости у ландшафтних дизайнерів обумовлена її високою декоративністю і невибагливістю. Хоста практично не схильна до захворювань. Але, щоб королева тіні показала себе у всій красі, необхідно дотримуватися правил агротехніки, і в першу чергу умови посадки.
Вам знадобиться
  • Здорове рослина з відкритою або закритою кореневою системою, садова лопата, пісок або низовий торф залежно від типу вашої грунту, мінеральні добрива, мульча.
Інструкція
1
Вибір местаІменно від вибору місця залежить, як швидко ваша хоста проявить себе у всій красі. Різні сорти хост можуть існувати в різному діапазоні освітленості: від глибокої тіні до яскравого сонця. І все ж хоста воліє легку ковзаючу тінь, яка буває під кронами дерев. Чим більш тонкі листя у хости, тим менше сонця в день їй потрібно. Особливо чутливі до сонячного світла сорти з блакитними листям. Звертайте увагу також на клімат вашій місцевості: чим вище середньоденна температура влітку, тим більше тіні потрібно буде рослинам. Хости невибагливі до грунту, тільки заболочені, важкі суглинки не підходять для вирощування цього чудесного рослини.
2
Підготовка посадкової ямиПодготовьте місце для хости заздалегідь. Викопайте чималу яму і заповніть її підходящим субстратом. Піщані ґрунти покращують внесенням некислого торфу, а важкі суглинки варто розбавити піском. Внесіть в посадкову яму мінеральні добрива, підійде суміш аміачної селітри, суперфосфату і сірчанокислого калію (1-4-1). Не варто вносити курячий послід, і будьте обережні з іншими органічним добривами. Надлишок азоту призведе до того, що листя хости втратять свою декоративність. Залиште посадкову яму, заповнену субстратом, на 1-2 дні, щоб грунт трохи осел.
3
ПосадкаНепосредственно перед посадкою зробіть ямку за розміром рослини. Для посадки рослин з відкритою кореневою системою зробіть на дні гірку у вигляді конуса. Поставте рослину на вершину конуса, а корінці акуратно розправте по його схилах. Притримуючи хосту рукою, підсипати землю, до рівня шийки. Слідкуйте, щоб шийка рослини не була заглублена. Добре полийте, і, коли земля осяде, досипьте грунту. Замульчуйте рослина. Для мульчі краще використовувати соснову тріску або кору. Гострі краї цієї мульчі захистять рослину від слимаків. Хости ростуть дуже повільно, і перші 4-5 років не варто турбувати рослини пересадками або поділом.
Зверніть увагу
Карликові і мініатюрні сорти мульчируйте дуже обережно. Неприпустимі ні надмірне заглиблення шийки, ні високий рівень грунту навколо рослини.
Корисна порада
Ділити й пересаджувати хости краще до розкриття листя - це запобіжить їх пошкодження і скоротить випаровування, поки коріння не освоїлися на новому місці.