Як зробити землянку.

Землянка - це житло, зроблене в землі. У ньому можна цілком комфортно жити і навіть зимувати. Після Великої Вітчизняної війни в землянках не один рік жили сотні тисяч людей. Правильно зробити землянку - це справжнє мистецтво. Зате коли будинок в землі буде готовий, він дозволить взимку заощадити на опаленні, а влітку врятуватися від спеки.
Вам знадобиться
  • Двері, бруси 50Х100Х5000, дошки-вагонки, статеві дошки, руберойд, цвяхи, пінопласт листами.
Інструкція
1
Спочатку треба вибрати місце для землянки і на ньому розмітити її зовнішній периметр. Щоб кути були прямими, а сторони рівними, по кутах треба вбити кілочки і протягнути між ними мотузку. Потім слід зняти дерен з обраного квадрата або прямокутника. Тепер можна починати копати - на глибину не менше 1 м 70 см. Можна викопати яму екскаватором, але підлогу і стіни слід вирівнювати за допомогою лопати. Стіни повинні мати невеликий негативний ухил. Потрібно також викопати спуски до входу і вікна, вони повинні бути пологими.
2
Коли яма готова, в кути треба вкопати по вертикальному брусу - на глибину 50 см. Зверху брус повинен бути на одному рівні з підлогою. Оскільки стіни були зроблені з негативним кутом, між брусом і ними залишилося відстань. Його треба оббити статевими дошками. Потім слід прикріпити дверну та віконну коробки в запланованих місцях. Зверху дощок треба покласти руберойд, все порожнечі засипати землею і добре утрамбувати.
3
Тепер треба подбати про дах. Для цього слід вкопати бруси в середині передньої і задньої стін, а також в середині приміщення, на половині відстані між цими стінами. Бруси повинні стирчати з землі на потрібну вам висоту. Їх треба з'єднати один з одним ще одним горизонтальним брусом - коником даху. Також треба закріпити горизонтальні бруси на бічних стінах землянки. Між брусами треба зробити лаги, поклавши їх одним кінцем на горизонтальні бруси, закріплені вздовж стін, а іншим - на горизонтальному брусі, що знаходиться в середині. До цього каркасу слід прибити вагонку, на неї покласти руберойд. Зверху треба покласти на дах знятий дерен - він дасть відмінну теплоізоляцію. Зсередини стелю можна обшити вагонкою або фанерою, не забувши прокласти пінопласт для тепла між зовнішньою і внутрішньою обшивкою.
4
Пол можна зробити будь-хто. Але для початку слід прокласти бруси-лаги. Лаги треба за допомогою ударів молотком і рівня вирівняти по висоті, а потім на них прибити інший матеріал, наприклад, ДСП. Зверху можна покласти килим, щоб було тепліше.
Землянка - поглиблене в землю житло, прямокутне чи іншої форми, з дерев'яним перекриттям, засипаним землею. Це один з найдавніших видів утепленого житла на нашій планеті.
Для будівництва нам потрібно мати: дерев'яну вагонку, бруси, дошки для підлоги (в разі їх пристрою), деревно-стружкові плити (ДСП), руберойд, листовий пінопласт (для утеплення), цвяхи, двері, вікно. Необхідно зробити креслення землянки. Її форма може бути прямокутної, квадратної чи іншої. Необхідно, щоб несучі балки були змонтовані правільно.Перед початком земляних робіт потрібно зробити розмітку на місцевості. На грунті треба відзначити периметр майбутнього споруди. По кутах необхідно вбити кілочки, а між ними натягнути шнур (мотузку, нитка). Важливим моментом є акуратне зняття дерну з грунту.

Котлован для землянки

Його потрібно викопати на глибину до 1 метра 70 сантиметрів. Такий розмір необхідний, щоб забезпечити хорошу положистість ската даху, а також для менших затрат будівельних матеріалів. Дерн буде краще триматися на такому даху. Буде потрібно вирити спуск до дверей і вікна.

Будівництво стін

Необхідно звести стіни. Їх потрібно зробити за допомогою руберойду (можна використовувати вагонку), щоб не обсипався грунт зі стін. По кутах майбутньої землянки (на глибину 0,5 метра) вкопуються бруси, при цьому необхідно залишати між ними і стіною невелику відстань. Між ними монтуються дошки підлоги, потім встановлюється дверна і віконна коробкі.Необходімо додатково встановити ще 3 стовпа (бруси), підстави яких закопуються на глибину 0,5 м, а їх верхні частини будуть підніматися над рівнем землі на таку ж висоту. Вони проходитимуть уздовж осьової лінії землянки. Два стовпа треба встановити біля стін, а третій - в центрі приміщення. Зверху вони з'єднуються між собою балками.

Будівництво даху, підлоги та завершальні роботи

Тепер потрібно приступити до споруди даху. Для цього споруджуються лаги з використанням бруса. Далі робиться обшивка вагонкою, яка покривається руберойдом. На нього укладається дерен. Він дуже важкий, тому лаги повинні бути здатні витримати таке навантаження. Стеля треба зробити із застосуванням руберойду і вагонки. Для того щоб утеплити землянку, на стіни і стелю необхідно встановити листи пінопласту. Для влаштування підлоги можна покласти на землю руберойд або спорудити дерев'яні лаги, до яких прикріпити листи ДСП. Завершальним етапом буде встановлення двері і вікна.