Як утеплити вікна.

Вікна - основний шлях витоку тепла в будь-якій квартирі і будь-якому будинку, тому утеплення вікон - найважливіша стадія підготовки житла до холодів.

Зрозуміло, оптимальним способом утеплення вікон є установка герметичних і теплоізольованих металопластикових вікон. На жаль, в ряді випадків це неможливо з різних причин, і тоді традиційні вікна доводиться утеплювати. Проблема поліпшення теплоізоляції житла вирішувалася людьми протягом століть, і за цей час було напрацьовано безліч різних технологій для забезпечення тепла і затишку в домі під час зими.

  1. Досить простий спосіб утеплити вікна - забити щілини скрученими в джгут мокрими газетами , а зверху заклеїти папером. Теплоізоляція буде непоганий, проте навесні виколупувати намертво присохлу газету мало кому сподобається, а раму доведеться перефарбувати.
  2. Забити щілини можна ватою і поролоном, а заклеїти смугами тканини, наприклад, зі старого простирадла. В якості клею використовувати господарське мило, густо намазав їм вологі смужки. Тканина протягом зими не придбає неохайного жовтого кольору, як папір, а видалити мило нескладно за допомогою теплої води.
  3. Заповнити щілини можна розплавленим парафіном, отримати який легко, розтопивши звичайну свічку. Наносити розплавлений парафін досить зручно за допомогою одноразового шприца (зрозуміло, без голки).
  4. Двадцять перше століття пропонує свої технології утеплення вікон. Найбільш прогресивною вважається використання трубчастого профілю, перетин якого може бути різної форми. Важливою перевагою такого профілю є те, що він надійно приклеюється до рами, перекриваючи витік тепла, при цьому вікно не втрачає здатності відкриватися і закриватися. Недоліком можна назвати трудомісткість процесу наклеювання, а також те, що здійснити його можливо лише при температурі не нижче +10.
  5. Можна утеплити вікна і утеплювачами, виготовленими з самих різних матеріалів, від поролону і гуми до полівінілхлориду. Крім того, утеплювачі бувають самоклеються і ті, що вимагають приклеювання. Останні, звичайно, зручніше монтувати на вікна, проте при покупці будьте уважні, адже клей має термін придатності. Для самостійного приклеювання вибір клею ще важливіше, адже від нього залежатиме довговічність і надійність монтажу. Рекомендується силіконовий герметик, адже він вологостійкий і зберігає пружність навіть після висихання.