Як розпалити багаття без сірників.

Вогонь необхідний людині. Особливо актуальним розведення багаття стає в лісі. Іноді це питання виживання. Але що робити, якщо під рукою немає сірників ? Не біда, розпалити вогонь можна і без них.
Інструкція
1
Добути вогонь можна за допомогою дзеркала, опуклою лінзи від фотоапарата або бінокля. Потрібно знайти побільше таких матеріалів, які легко спалахують. Підійдуть тирса і стружки, дрантя, папір, мотузки, пташине пір'я, сіно і т.п. Все це потрібно скласти в місці, захищеному від вітру і вологи. Потім слід впіймати в лінзу сонячний промінь і направити його на купку з легкозаймистих матеріалів. Коли розгориться вогник, потрібно підкладати в нього спочатку тонкі гілочки. потім гілки товстіший, дрова.
2
Легкозаймисті матеріали відмінно запалюються за допомогою кременю і кресала (сталевий пластинки). Кременем може послужити твердий камінь, кресалом - ніж або будь сталевий брусок. Кроемень треба тримати близько купки з легкозаймистими матеріалами і вдаряти ним об кресало. Іскри повинні попадатьв центр купки. Коли з'явиться дим, нужноосторожно подути на який зароджується полум'я. Потім поступово розвести великий вогонь, додаючи в багаття дрова.
3
Запалити вогонь можна за допомогою лука і бурава. Потрібно виготовити тугий лук, натягнувши на палицю мотузку. ремінь або шнурок. Потім треба зробити невеликий отвір в сухому і твердому дереві. Далі слід бистроі довго крутити за допомогою лука сухе м'яке древко в цьому отворі. В кінці-кінців вийде чорний порошок. схожий на пил. У ньому і зародиться іскра, її треба перенести на заготовлені заздалегідь легкозаймисті матеріали.
Уявіть собі таку ситуацію: ви пішли в похід, але раптом виявили, що ви і ваша група залишилися без сірників і запальничок. А якраз настав час розвести багаття. Як вчинити в цій ситуації? Спробуйте скористатися рекомендаціями по тому, як запалити вогонь, використовуючи труть.
Вам знадобиться
  • Приступаючи до добування вогню первісними способами, спочатку підготуйте труть. Як трута можуть бути використані:
  • - суперечки висохлого гриба-трутовика;
  • - корпія з матерії;
  • - деревний пил з під кори поїджена комахами дерев;
  • - гнилушки;
  • - подрібнена суха кора;
  • - сухий мох;
  • - ворсисті частини сухих рослин.
  • Врахуйте, що труть потрібно зберігати в сухому місці, уникаючи вогкості.
Інструкція
1
Для початку, знайдіть кремінь - камінь, який при ударі по ньому залізом (в якості якого можна використовувати ніж) дасть іскри. Кремень потрібно тримати якомога більш близько до труту.
2
Зазвичай туристи беруть з собою в похід біноклі, підзорні труби або фотоапарати. Це дає можливість використання лінз від оптичної техніки для фокусування на труть сонячних променів. Лінзу також можна спорудити з двох стекол випуклої форми від годинника, заповнюючи проміжок водою і замазуючи стик глиною.
3
Приступимо до видобутку вогню тертям. Насамперед потрібно змайструвати лук. Це нескладно: потрібно взяти стволик молодої берези, тиса або ліщини діаметром 2-3 см і довжиною в один метр і натягнути тятиву з мотузки між кінцями.
4
Потім вам знадобиться свердло. Для цієї мети підійде соснова паличка з діаметром олівця і довжиною близько 30 см. Не забудьте також підібрати в якості опори поліно з твердої породи дерева (дуб, береза і т.п.).
5
Тепер про те, як добувати вогонь тертям. Робимо лунку в очищеної від кори опорі глибиною приблизно 1,5 см.
6
Тятиву лука обводимо в 1 оборот навколо свердла.
7
Сверло вставляємо в лунку одним кінцем, а інший кінець притискаємо рукою через рукавичку (шматок тканини, кору), щоб не поранити руку.
8
На опору навколо свердла викладаємо труть.
9
Лук потрібно пересувати швидкими рухами вільної рукою взад-вперед так, як ніби ви збираєтеся розпиляти свердло пилкою поперек.
10
Через деякий час труть почне розігріватися від тертя, а потім буде тліти. Тепер обережно раздуваемпламя і переносимо його на підпал.
11
Якщо у вас є з собою патрони, можна спробувати зробити так. З трісок складіть невеличкий костерчік.Висипьте на багаття невелика кількість пороху, а іншу його частину покладіть на камінь поряд таким чином, щоб порох стикався.
12
А тепер швидко тріть порох на камені іншим каменем. Від тертя порох спалахне, і потім загоряться тріски.
13
І наостанок, ще один спосіб розпалити вогонь без сірників . Беремо дерев'яний брусок, захльостує його сталевий дротом і якнайшвидше дріт перетягуємо. Через тертя дріт достатньо розігріється для того, щоб можна було підпалити від неї фотоплівку, порох або інші легкозаймисті матеріали.
14
Тепер ви завжди зможете запалити вогонь, навіть якщо у вас не буде під рукою сірників або запальнички.
Відео по темі
 http://www.youtube.com/watch?v=v7Nq19maNV8