Як зробити відкоси на вікнах.

Укоси - необхідний елемент будь віконної конструкції, що забезпечує не тільки естетично закінчений зовнішній вигляд вікна, але й надає вікну додаткові теплоізоляційні властивості.

Укоси оформляють віконний проріз і поділяються на внутрішні (розташовані в приміщенні) і зовнішні (розташовані зовні будівлі). Теплоізоляцію зовнішньої кромки віконної рами забезпечує монтажна піна, а укоси забезпечують захист піни. Адже зона віконного прорізу вкрай агресивна і відрізняється суттєвими і швидкими перепадами температур. В таких умовах незахищена піна постійно набирає і втрачає вологу, яка в зимовий час може ще й замерзати, що призводить до її прискореного руйнування. Тому укоси не тільки маскують в декоративних цілях, але і захищають шви, забезпечуючи додаткову шумоізоляцію і захищаючи вікно від запотівання. При неправильному ж монтажі через укоси втрачається близько 40% тепла.Чтоби зробити відкоси на вікнах необхідно вибрати тип укосів:

  1. Традиційними є укоси з штукатурки. Штукатурка має тенденцію розтріскуватися з плином часу, змінювати колір під впливом сонця, а то і зовсім відходити від стіни, в результаті, наприклад, просідання будівлі. Виготовлення таких укосів займе дуже багато часу, адже потрібно укласти кілька шарів штукатурки, кожен з яких обов'язково повинен просохнути. На останньому етапі - грунтовка та фарбування, після чого знову ж просушування. Теплоізоляційні властивості штукатурки не занадто гарні, вікна будуть пітніти.
  2. Укоси з гіпсокартону довговічніше, ніж з штукатурки. Їх можна утеплити ватою, тоді теплоізоляція буде також достатньою. Однак гіпсокартон боїться вологи, а значить, експлуатувати укоси з цього матеріалу можна лише в приміщеннях, де високої вологості не буває. Грунтовка та фарбування будуть також необхідні, буде потрібно і достатньо висока кваліфікація майстра, як і в попередньому випадку.
  3. Пластикові укоси. Монтуються швидко, добре миються, не реагують на сонячні промені, термін служби досягає 20 років. Такі укоси добре поєднуються з самою віконною рамою, а мінеральна вата гарантує відмінну теплоізоляцію. В принципі кожен здатний зробити відкоси на вікнах із пластику, хоча, звичайно, певний рівень знань і навичок потрібно і тут.